top of page

ZEBERIŅA ZIEMASSVĒTKI

02.12.2022.

No 2. decembra Kuldīgas novada muzejs aicina baudīt svētku noskaņu izstādē “Zeberiņa Ziemassvētki”, kurā katrs varēs sajust aizgājušo gadsimtu burvību, ko savos zīmējumos attēlojis mākslinieks Indriķis Zeberiņš. Saimes istabā, kura rotāta ar puzuriem un svētku egli, I. Zeberiņa pasaku tēli rosinās mazos un lielos apmeklētājus ļauties Ziemassvētku priekam.


Mākslinieka darbus ir ietekmējusi vide, kurā viņš uzauga un iepazina pasauli. Tādēļ lauku dzīve un tās ainavas ir bieži sastopamas viņa darbos. Lai parādītu aizgājušo gadsimtu svētku svinēšanas tradīcijas un radītu noskaņu, izstādē būs apskatāmi tradicionālie latviešu svētku un godu rotājumi – puzuri.


Puzurs, kā telpiska zīme un tradicionāls telpu rotājums, savu nozīmi saglabājis līdz mūsdienām. I. Zeberiņa darbi un latviešu kultūras sastāvdaļa – puzurs harmoniski mijiedarbosies muzeja telpās, gaidot gada skaistākos svētkus – Ziemassvētkus.


Izstādē būs apskatāmi puzuru autoru – Ausmas Spalviņas, Aijas Brikmanes, Ainas un Gvido Tobju, Daces un Jāņa Cekulu, Intas Grīnofas, Inetas Vēveres, Sanitas Lipšānes kopā ar Ozolnieku vidusskolas “Dabas mākslas pulciņa” dalībnieku darbi.


Ieeja muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā ir bez maksas.

コメント


bottom of page