top of page
1.jpg

ATVĒRTĀ
KRĀJUMA
EKSPOZĪCIJA
 

CEĻOJUMS MUZEJA KRĀJUMĀ

Vēsturiskās Latvijas Bankas Kuldīgas nodaļas ēkas 2. stāvā pieejama atvērtā krājuma ekspozīcija “Ceļojums muzeja krājumā”, kuru veido 6 tematiskās daļas.

Atvērtā krājuma ekspozīcija dod iespēju apmeklētājiem iepazīt neeksponētos muzeja krājuma priekšmetus, izzināt vēsturi un apskatīt senatnīgo un grezno celtni.

Ekspozīcijā izvietoti priekšmeti, kuri raksturo Viduskurzemes vēsturi no pirmo cilvēku ienākšanas šajā teritorijā līdz pat mūsdienām.

Asset 47121.png
Asset 48121.png
Asset 49121.png
Asset 50121.png
Asset 51121.png
Asset 52121.png

DARBA LAIKS

P. SLĒGTS

O. SLĒGTS

T. SLĒGTS

C. SLĒGTS

P. 10.00–18.00

S. 10.00–18.00

Sv. 10.00–18.00

IEEJAS MAKSA

 

Ieejas biļete pieaugušajiem 4.00 EUR. Bērniem līdz 7 gadiem, novada izglītības iestāžu audzēkņiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, ģimenēm ar Goda ģimenes karti, bāreņiem un represētajām personām (uzrādot apliecību) netiek piemērota ieejas maksa.

Kombinētā ieejas biļete izstāžu un ekspozīciju ēkā un atvērtā krājuma ekspozīcijā pieaugušajiem 6.00 EUR.

Kombinētā ieejas biļete izstāžu un ekspozīciju ēkā un atvērtā krājuma ekspozīcijā skolēniem un studentiem (uzrādot apliecību) 3.00 EUR.

Ieejas biļete skolēniem (ārpus novada mācību iestādēm) un studentiem (uzrādot apliecību) 2.00 EUR.

Ģimenes biļete (2 pieaugušie un bērni līdz 18 gadu vecumam) 10.00 EUR.

KĀ MŪS ATRAST?

Asset 46121.png
Asset 47121.png

NAUDA UN LATVIJAS BANKA KULDĪGĀ

Viena no atpazīstamākajām interjera detaļām, kas daudziem kuldīdzniekiem palikusi atmiņā, ir bankas operāciju zāles koka iekārta. Tā šeit atrodas kopš ēkas pirmsākumiem. Agrāk aiz tās lodziņiem atradās bankas darbinieki, bet šobrīd aiz tiem tiek izvietota ekspozīcija, kas veltīta naudas vēsturei un Latvijas Bankas Kuldīgas nodaļai.

Bankas operāciju zāles labās puses lodziņos varēsi uzzināt vairāk par Latvijas Bankas un Kuldīgas nodaļas vēsturi, savukārt kreisās puses lodziņos – iepazīties ar stāstu par naudas vēsturi Latvijas teritorijā no mūsu ēras sākuma līdz pat 21. gadsimta sākumam. Šo stāstu papildinās Kuldīgas novada muzeja bagātīgās numismātikas kolekcijas monētas un naudas zīmes.

moneta-1.jpg
BANKA
arheo-5.jpg
Asset 48121.png

ARHEOLOĢISKIE PRIEKŠMETI – VĒSTURES LIECINIEKI

Ar muzeja arheoloģisko priekšmetu kolekcijas palīdzību ekspozīcijā varēsi iepazīt Kuldīgas novada senāko vēsturi no pirmo cilvēku ienākšanas šajā teritorijā līdz jaunajiem laikiem. Īpaša uzmanība šajā ekspozīcijā tiek pievērsta kuršu mantojumam Kurzemes centrālajā daļā, nozīmīgu vietu atvēlot stāstam par lielāko un vienu no nozīmīgākajiem kuršu pilskalniem – Veckuldīgu. Bez tam ekspozīcijā būs izsekojama kuršu mijiedarbība ar Baltijas somiem, skandināvu ieceļotājiem un vēlāk arī ar kristīgās ticības nesējiem no Rietumeiropas.

ARHEOLOĢIJA
Asset 49121.png

TRADICIONĀLAIS DZĪVESVEIDS VIDUSKURZEMĒ

Šajā ekspozīcijā varēsi izzināt kurzemnieku  materiālo un garīgo kultūru. Ekspozīcijā apskatāmi 19.–20. gadsimta sākuma lietiskie priekšmeti no muzeja etnogrāfisko priekšmetu kolekcijas. Šeit varēsi iepazīt darbarīkus, ko Kurzemes laukos lietoja zemes apstrādē un mājsaimniecībā, kā arī uzzināt, cik prasmīgi bija vietējie amatnieki u.tml. Atsevišķa vieta telpā atvēlēta kuršu ķoniņu vēstures atspoguļojumam.

etno-4.jpg
DZĪVESVEIDS
001-b.jpg
Asset 50121.png

PRIEKŠMETU STĀSTI PAR KULDĪGU

Ekspozīcija veltīta Kuldīgas vēsturei, atspoguļojot pilsētvides attīstību. Ar daudzveidīgo muzeja krājuma priekšmetu palīdzību šeit varēsi iepazīt Kuldīgas pilsētas būvvēsturi un Kuldīgas un tās apkārtnes iedzīvotāju mājokļu iekārtojumu. Ekspozīciju tematiski papildinās Rolfa Vitāla veidotie Baznīcas ielas ēku maketi, materiāli no muzeja fotogrāfiju un fotonegatīvu kolekcijas, kā arī digitāli pieejams stāsts par Kuldīgas vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Šajā telpā paredzēta aktivitāšu zona jaunākajiem muzeja apmeklētājiem.

Ekspozīcija rosinās apmeklētāju aizdomāties par to, kā no dažādu laiku vēsturiskām detaļām veidojas pilsētas kopējais vizuālais tēls, pie kura esam pieraduši, un iedrošinās pamanīt šīs detaļas arī Kuldīgas pilsētvidē. 

KULDĪGA
Asset 51121.png

LĀDES – VĒRTĪBU GLABĀTĀJAS

Muzeja krājuma vērtīgās lāžu kolekcijas eksponēšanai simboliski ir atvēlēta bankas seifa telpa, jo seifā, tāpat kā lādē, tiek glabātas dažādas vērtības. Ekspozīcijā izvietotās lādes raksturo latviešu tautas meistaru amata prasmes, ilustrē daudzveidīgo lāžu pielietojamību un sniedz ieskatu lāžu attīstības vēsturē un ar tām saistītajās tradīcijās 17.–20. gadsimta sākumā. Seifā-vitrīnā tiek eksponētas vērtības, kuras sasaucas ar lāžu kolekciju un iepazīstina ar vēl vienu muzeja krājuma daļu – etnogrāfisko rotu kolekciju. Arī šīs ekspozīcijas priekšmetu nozīmīgu daļu veidos kuršu kultūras tradīcijās balstīti eksponāti.

lades-4.jpg
LĀDES
pulksteni-2.jpg
Asset 52121.png

TRĪSSIMT GADI MUZEJA KOLEKCIJĀS

Kuldīgas novada muzeja atvērtā krājuma ekspozīcijas noslēdzošajā daļā tiek izstādīti 18.–21. gadsimta priekšmeti no dažādām muzeja krājuma kolekcijām. Šajā ekspozīcijā, raugoties caur priekšmetu prizmu, varēsi iepazīt Kurzemes centrālās daļas vēsturi un kultūru Krievijas impērijas, postošā I un II Pasaules kara, okupācijas režīmu un neatkarīgās Latvijas valsts laikā. Ekspozīcijā izsekojamas izmaiņas un attīstības tendences mākslā, tehnikā, estētiskajos priekšstatos.

Šīs ekspozīcijas un līdz ar to atvērtā krājuma noslēgums ir vērsts ar skatu nākotnē. Eksponētās 21. gadsimta bērnu rotaļlietas ir ne vien apstiprinājums muzeja krājuma plašajai hronoloģijai un tematikai, bet arī aicinājums ar pozitīvām domām raudzīties nākotnē un apzināties patiesas vērtības.

TRĪSSIMT

IESKATIES EKSPOZĪCIJĀ

bulta.png
bottom of page