Vai pazīsti kādu mūsdienu varoni?

Vai pazīsti kādu mūsdienu varoni?

18.05.2020.

Imanta Ziedoņa muzejs sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” vēlas atdzīvināt Imanta Ziedoņa ideju par unikālu cilvēku nozīmību un šādu cilvēku izcelšanu mūsu sabiedrības stiprināšanai. Lai to paveiktu, iecerēts apzināt šodienas Kurzemes unikālos cilvēkus un stāstus par tiem nodot tālāk sabiedrībai vairākos formātos. 11. septembrī Kuldīgas novada muzejā fonda "Viegli" un Imanta Ziedoņa muzeja komanda atklās multimediālo izstādi “Kurzemīte, kartupeļi”.

Imants Ziedonis, apceļojot Kurzemi un apcerot ceļā pieredzēto, savā grāmatā “Kurzemīte” raksta, ka viņu “interesē Latvijas individualitātes, viņas personības un arī viņas savādnieki un dīvaiņi. Tikai personība spēj izaudzināt otrā personību” (I. Ziedonis). Tāpēc arī dzejnieka viens no paša virsuzdevumiem un aicinājumiem “Kurzemītē” ir: “Papētīt un pavērot cilvēkus, kas ir ar kaut ko aizrāvušies. Kolekcionēt tos. Vākt visu, ko jūs par viņiem dzirdat un uzzināt. Un jums izveidosies novada dvēseles muzejs.” (I. Ziedonis)

Iedvesmojoties no šīm Imanta Ziedoņa paustajām idejām, organizatori vēlas iet dzejnieka pēdās, lai stāstītu par Kurzemes izcilajiem cilvēkiem šodien. Tie ir cilvēki:

• kas ar kaut ko ir aizrāvušies,

• kuri ir “kolekcionāri” (lietu, vietu, ideju, stāstu, paveikto darbu – jebkā),

• kas dara, jo viņiem ir skaidra vīzija un ticība sava darba absolūtai nepieciešamībai,

• kas dara, neprasot, vai kādam tas ir vai nav vajadzīgs,

• kas dara, neprasot, vai kāds viņiem par to samaksās vai ne,

• kas dara, jo citādāk viņi neprot,

• kuri ir ideālisti un neatkāpjas no uzstādītās kvalitātes latiņas,

• ar “sastrādātām rokām” un tīru sirdsapziņu,

• ar savu morālo stāju un tieksmi uz pārlaicīgām vērtībām,

• ar savu darbošanos iedvesmo arī apkārtējos,

• ar sevis padarīto dalās, veicot pienesumu sabiedrības attīstībā.

Tie var būt cilvēki no dažādām jomām. Šīm personībām ir būtiska loma Kurzemes un visas Latvijas unikalitātes uzturēšanā.

Ja Tu zini kādu mūsdienu varoni Kurzemē, aicinām sūtīt stāstu par viņu e-pastā klr@fondsviegli.lv. Izcilo latviešu meklēšanas gaitām vari sekot līdzi fonda “Viegli” mājaslapā: https://fondsviegli.lv/lv/radio.