top of page

MUZEJU NAKTS KULDĪGĀ

27.04.2022.

14. maijā norisināsies starptautiskā akcija “Muzeju nakts”. Akcijas laikā muzeji vērs durvis neierastā laikā, vakara stundās pēc darba laika beigām. Kuldīgas novada muzejs gaidīs apmeklētājus Pils ielā 5 no 19.00 līdz 23.00. Šogad muzejs ir izvēlējies pasākumam devīzi “Muzejs mieram”. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apmeklēt muzeju, bet arī baudīt īpašu noskaņu un atmosfēru, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs.

Muzeja ārtelpās apmeklētāji būs aicināti mierīgā gaisotnē baudīt noskaņu, kuru veidos īpašs noformējums. Savukārt ģimenēs ar bērniem būs aicinātas iesaistīties lielizmēra saulespuķu krāsošanā. Pasākuma laikā būs iespēja nofotografēties digitālajā foto rāmī.

Pie muzeja 20.00 un 22.00 būs baudāms Olafa Bergmaņa un Jāņa Čubara akustiskais koncerts. Īpaši šim pasākumam mūziķi ir sagatavojuši lirisku performanci, kurā tiks atskaņotas pašmāju, ārzemju un oriģināldziesmas.


21.30 interesenti aicināti uz aizraujošu ekskursiju pa Kuldīgas vecpilsētu kopā ar Ingrīdu Poli. Tikšanās pie muzeja vārtiem.


Vēsturiskajā Bangertu villā varēs apskatīt pamatekspozīcijas un divas Kuldīgas radošo apvienību izstādes – Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas palete” izstādi “Ūdens mistērijas” un fotokluba “Divas upes” fotoizstādi “3M”. Otrā stāva interjera ekspozīcijā būs iekārtots īpašs foto stūris, kur ikviens ar savu līdzpaņemto mobilo ierīci vai fotoaparātu varēs uzņemt skaistas fotogrāfijas. Savukārt mazākie apmeklētāji būs aicināti radošajā darbnīca veidot miera simbolu – balodi.


Labdarības organizācija “Tabitas sirds” pasākuma laikā nodrošinās apmeklētājiem iespēju finansiāli atbalstīt ukraiņu patvēruma meklētājus Kuldīgas novadā, veicot ziedojumus.


Šogad caur devīzi “Muzejs mieram” muzejs vēlas ne tikai apmeklētājus aicināt baudīt pasākumu mierīgā gaisotnē, bet arī pievērst sabiedrības uzmanību mieram kā vērtībai un tā trauslumam. Paust atbalstu ukraiņu tautai, kuri cīnās par savu brīvību un mieru, kā arī atcerēties vērtības, kuras ikdienā ir mums visapkārt.


Ieeja bez maksas.


Comments


bottom of page