KULDĪGAS NOVADA MUZEJA KRĀJUMA IZSTĀDE “PLAKĀTS – LAIKMETA LIECINIEKS”

KULDĪGAS NOVADA MUZEJA KRĀJUMA IZSTĀDE “PLAKĀTS – LAIKMETA LIECINIEKS”

10.05.2024.

Kuldīgas novada muzejs aicina iepazīt daļu no krāšņās muzeja plakātu kolekcijas un pārliecināties, cik izteiksmīgi plakāti raksturo to radīšanas laika posma aktuālos notikumus, mākslas tendences un izteiksmes līdzekļus.

Plakāts ir salīdzinoši jauns grafikas mākslas veids. Plakātu māksla ir žanrs, kas visātrāk spēj reaģēt uz sabiedrībā notiekošajiem procesiem un atspoguļot tos, emocionāli uzrunāt sabiedrību un rosināt uzticēties, tāpēc plakāts vienmēr bijis iedarbīgs līdzeklis valdošās ideoloģijas paušanai.

Mākslinieki, kuri ir strādājuši plakātu žanrā, vienmēr ir laipojuši starp pārliecību un pasūtījumu, starp saviem meklējumiem mākslā un oficiālo estētisko gaumi. Tieši tas plakātus padara par izteiksmīgiem laikmeta lieciniekiem.

Kuldīgas novada muzeja krājumā pašlaik iekļauti trīssimt desmit 1938.–2018. gada plakāti.

Izstādes atklāšana Kuldīgas novada muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā Pils ielā 5, trešajā stāvā 10. maijā plkst. 15.00.

Izstādi varēs apskatīt līdz 18. augustam.

Izstādes atklāšanas pasākums bez maksas.