JAUNIEGUVUMI MUZEJA KRĀJUMĀ

JAUNIEGUVUMI MUZEJA KRĀJUMĀ

05.12.2022.

Muzeja krājumu regulāri papildina aizvien jaunas liecības par Kuldīgas un tās apkārtnes pagātni - vietām, ēkām un cilvēkiem. Šoruden Kuldīgas novada muzeja krājums papildināts ar 540 vienībām.

Lielākais papildinājums ir fotogrāfiju kolekcijai. Krājumā uzņemtas ap 300 fotokopiju ar Kuldīgas un Kuldīgas novada pagastu skatiem un ainavām. Fotogrāfijās redzamas Kuldīgas ielas un nami 20. gs. sākumā, pirms Pirmā pasaules kara, kā arī 1920.-1930. gados. Vairāki skati mūsdienās vairs nav dabā redzami, jo ēkas zudušas karu laikā vai tās „saēdis laika zobs”.

Pirmo reizi muzeja darbinieku redzeslokā ir nonākuši skati ar 1918. gada Vasarsvētkos Kuldīgā notikušā ugunsgrēka sekām Liepājas, Aizputes un Mucenieku ielās.

Daļa fotogrāfiju oriģinālu ir bijuši Kuldīgas fotogrāfu Egona Saboļevska un Augusta Celmiņa darinājumi. Par to liecina fotogrāfu amata spiedogu nospiedums uz fotogrāfijas kreisā apakšējā stūra.