top of page

JAUNIEGUVUMI MUZEJA KRĀJUMĀ

25.05.2022.

Muzeja krājumu regulāri papildina aizvien jaunas liecības par Kuldīgas un tās apkārtnes pagātni - vietām, ēkām un cilvēkiem.


Maijā krājumā tika uzņemtas 255 jaunas vienības. Muzejā nonākušie priekšmeti ir īpaši vērtīgi, ja tiem ir stāsts par laiku, kad tie tapuši, izmantoti un kam piederējuši. Šoreiz no uzņemtajām liecībām īpašu interesi muzejniekiem piesaistīja Kuldīgas apriņķa Griķu (Rumbas) pagasta „Rimzātu” māju saimniekiem Vēžu ģimenei piederējušās lietas.


Dāvinājumā ietilpa fotogrāfijas un tekstīlijas. Saimnieces Bertas Vēzes un viņas mātes Grietas Bubis darināti rokdarbi: „zvaigžņu” sega, linu palags un dvielis ar izšūtām monogrammām, izšūts auduma maisiņš veļai. Rokdarbi no saimnieku znota ģimenes – Lēmaņiem: adīti cimdi, zeķes un veste.


Savukārt fotogrāfijā ir redzama 20. gadsimta 30-to gadu netipiska lauku māju – divstāvu ēka ar stiklotu verandu un kokgriezumiem. Diemžēl ēka līdz mūsdienām nav saglabājusies.

Otra ir ģimenes fotogrāfija, kura ir īpaši interesanta, jo muzejā tika nodots ne tikai pats foto, bet arī tajā redzamie apģērbi fotografēšanās brīdī - garās adītās zēnu zeķes un ar aplikācijām izšūta adīta sieviešu veste. Tāda informācijas sasaiste bieži negadās.

Par dāvinājumu vēlamies patiekties Vēžu dzimtas pēctecei Ērikai Lēmanei!

Comments


bottom of page