top of page

INDRIĶIM ZEBERIŅAM - 140

26.08.2022.

Kuldīgas novada muzejs aicina apmeklēt izstādi “Cik jauki, cik jauki gan dzīvot pasaulē”, kas veltīta mūsu novadniekam un māksliniekam Indriķim Zeberiņam. Izstāde muzejā būs pieejama no 30. augusta līdz 20. novembrim.


Indriķis Zeberiņš dzimis pirms 140 gadiem Snēpeles pagasta "Sprincsaldeniekos".

Augot ciešā saskarē ar dabu, ejot ganos un vakaros klausoties mātes dziedātās tautasdziesmas, veidojusies sapratne par vērtībām, kas vēlāk spilgti atspoguļojās mākslinieka darbos. Indriķis Zeberiņš ir devis nenovērtējamu ieguldījumu latviešu mākslā, bet sevišķi grāmatu grafikas attīstībā, kur attēloja zemnieku dzīvi. Šī tēma atspoguļojās arī viņa gleznās. Bieži vien viņa darbiem bija satīrisks raksturs, bet līdzgaitnieki Indriķi Zeberiņu atminās kā cilvēku, kuru aptvērusi labsirdības aura un kam acīs vienmēr bijusi šķelmīga dzirksts. Mākslinieks pieredzēja postu, ko zemei un tautai atnesa divi pasaules kari. Tas stiprināja viņa pārliecību dzīvot ar īstu latviskuma garu. Šo pārliecību, līdz ar atziņu vienmēr būt pašiem, viņš centās ieaudzināt savos trīs bērnos.


Šajā izstādē varēsiet sajust I. Zeberiņa klātbūtni, vērojot mākslinieka darbus, un iepazīt viņa daudzšķautņaino personību, aplūkojot ar paša meistara roku rakstītas atbildes uz Valsts Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas zinātniskās laboratorijas anketas jautājumiem. Unikālais materiāls sniegs izpratni par mākslinieka skatījumu uz dzīvi, savu darbu un pasaules kārtības redzējumu.


Ieeja muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā ir bez maksas.


Comments


bottom of page