top of page

“Tagadmāksla” bērniem


24.11.2020.

No 29. novembra Kuldīgas novada muzejā skatāma “Tagadmāksla” – bērnu auditorijai pielāgota laikmetīgās mākslas izstāde, kurā tiks eksponēti Andra Eglīša, Katrīnas Neiburgas, Miķeļa Fišera un Ingas Melderes darbi.

Izstāde veidota pirmsskolas un pirmo klašu vecuma bērniem ar nolūku palīdzēt vairot interesi un izpratni par mākslu, kā arī aicināt bērnus – un viņu vecākus – izteikt savu viedokli un nebaidīties no nesaprotamā.


Domājot par jaunākajiem apmeklētājiem, atlasīts izstādes saturs, veidoti pavadošie teksti un īpaši piemērots izstādes iekārtojums – darbi eksponēti bērnu acu augstumā un saistošā noformējumā. Līdzās tam ekspozīciju papildinās uzdevumu sērija, kuru izstādes veidotāji izstrādājuši kopā ar pieredzējušiem pedagogiem.


“Laikmetīgā māksla veicina radošu domāšanu un attīsta prasmi uz lietām skatīties no dažādiem skatu punktiem, kas noder ikvienam jebkurā profesijā, tāpēc ir svarīgi piedāvāt iespēju bērniem mācīties tradīciju apmeklēt muzejus un galerijas. Līdz ar atvērto izstādes atmosfēru gribam vairot interesi par mākslu gan bērniem, gan viņu vecākiem. Lai arī Rīgā līdzīgi notikumi ik pa laikam ir pieejami, Latvijā joprojām nav laikmetīgās mākslas muzeja un šāda prakse ir samērā maz izplatīta, tāpēc īpaši nozīmīgi šķiet bērniem paredzētas izstādes rīkot ārpus galvaspilsētas.


Tiem, kas bērnībā būs guvuši iespēju sekot līdzi mākslas procesiem, būs vieglāk orientēties kultūras notikumos arī kā pieaugušajiem, un šībrīža laikmetīgā māksla pēc gadiem būs “viņu laikā” radusies laikmeta liecība,” par izstādi stāsta tās idejas autore, māksliniece Sabīne Vernere.


Ekspozīciju veidos Andra Eglīša un Ingas Melderes gleznas, Katrīnas Neiburgas video un audio instalācija “Transformācijas. Vēja slota. Raganas slota.”, kā arī Miķeļa Fišera “ready-made” objekts “Trīsbriedība”.


Izstādi organizē Kuldīgas mākslinieku rezidence. Projekta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.


Izstāde muzejā aplūkojama līdz 27. jūnijam.

Comments


bottom of page