Virtuālās izstādes

josla.png

Izstaigā seno Kuldīgu

30.07.2021.

Virtuālajā izstādē “Izstaigā seno Kuldīgu” esam apkopojuši materiālus, kas publicēti muzeja feisbuka lapā rubrikā “Izstaigā seno Kuldīgu kopā ar Kuldīgas novada muzeja krājumu”. Rubrikas pirmo ziņu publicējām 2020. gada martā – laikā, kad Latvijā bija ārkārtējā situācija un valdība visus aicināja palikt mājās. Ar senās Kuldīgas stāstiem un krājuma fotogrāfijām aicinājām cilvēkus iepazīt šarmanto Kurzemes sirdi un doties pastaigā kopā ar mums virtuāli, jo klātienē tikties nebija iespējams. Arī šobrīd izstādi papildina arvien jauni stāsti par senajām ēkām.

Izstādes materiālu veidošanā izmantota informācija no grāmatas “Kuldīga. Arhitektūra un pilsētbūvniecība”, ko pārbaudījis un ar dažādiem faktiem papildinājis Kuldīgas novada muzeja pētnieks Pēteris Pabērzs.

Nāc, pastaigājies virtuāli kopā ar mums pa seno Kuldīgu un uzzini, ko tā sevī paslēpusi!

KNM 11707_edited.jpg
josla.png

Kuldīga un novads 100 gados

05.08.2019.

Virtuālā izstāde tapusi, veidojot Latvijas simtgadei veltīto izstādi "Kuldīga un novads 100 gados", kas Kuldīgas novada muzejā bija apskatāma 2018. gadā no 4. maija līdz 28. oktobrim. Šajā video redzamas unikālas muzeja krājuma fotogrāfijas, kurās iespējams iepazīt Kuldīgas pilsētu un novadu Latvijas valsts pastāvēšanas 100 gados – no 1918. līdz 2018. gadam. Katra fotogrāfija attēlo nozīmīgus notikumus pilsētas, novada un tā iedzīvotāju dzīvē, kā arī vēsta par cilvēka nozīmi valsts veidošanā, attīstībā un saglabāšanā.

josla.png

Kuldīga senāk un tagad

12.03.2019.

Virtuālajā izstādē "Senāk un tagad..." redzamās fotogrāfijas atklāj Kuldīgas pilsētvides stāstu, ļaujot skatītājam salīdzināt, kāda pilsēta bijusi senāk un kā tā mainījusies līdz 2018. gadam. Video pirmo reizi bija apskatāms Latvijas simtgadei veltītajā izstādē "Kuldīga un novads 100 gados", kuras apmeklētāji varēja iepazīt Kuldīgas un novada 100 gadu stāstu fotogrāfijās.

josla.png

Latvijas Tautas frontes Kuldīgas nodaļa

Izstāde veidota 2013. gadā

Kuldīgas novada muzejs sadarbībā ar Kuldīgas Galveno bibliotēku 2013. gadā izveidoja virtuālo izstādi Latvijas Tautas frontes Kuldīgas nodaļa, kas pieejama tīmekļa vietnē tautasfronte.kuldiga.lv/

 

Izstādē lasāmi un apskatāmi aptuveni 270 materiāli – raksti no periodikas un fotomateriāli par LTF Kuldīgas nodaļas vēsturi un rīkotajiem pasākumiem, kas sagrupēti pēc gadiem un svarīgākajiem notikumiem.

Projekts tika atbalstīts Kultūras Ministrijas konkursā „Par Tautas frontes 25 gadu jubilejas pasākumu organizēšanu"

tautas-fronte.jpg