Kuldīgas novada muzejā uzzied košo gladiolu izstāde

10.08.2018


No 10. līdz 12. augustam Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” būs skatāma gladiolu izstāde, kura veidota sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Gladiolas krāšņums un grācija neatstās vienaldzīgu nevienu izsmalcinātu ziedu cienītāju. Kuldīgas novada muzejā gladiolas – viscēlākie no visiem ziediem – būs apskatāmas ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā”. Interjeru un 20. gs. mēbelējumu papildinās košie gladiolu ziedi, priecējot ar krāsām, smaržām un formām. Izstādē būs apskatāmas līdz 50 gladiolu šķirnēm, kuras selekcionējis Juris Bāze.

Juris Bāze nodarbojas ar gladiolu un augsto bārdaino īrisu selekciju. Teju 17 gadu laikā ir autors 68 gladiolu šķirnēm, lielākoties sīkziedu. Aktīvs izstāžu dalībnieks, darbojas biedrības valdē.

Gladiolu izstādes ietvaros visas trīs dienas Kuldīgas novada muzejā būs iespēja tikties ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidentu, selekcionāru Laimoni Zaķi, saņemt konsultācijas par ziediem, to stādīšanu un audzēšanu, kā arī pasūtīt gladiolu katalogu, pēc kura būs iespējams iegādāties stādāmo materiālu. 

Laimonis Zaķis ir Gladiolu un īrisu selekcionārs ar gandrīz 40 gadu pieredzi. Radījis ap 200 gladiolu šķirņu, aktīvi strādā bārdaino īrisu selekcijā – reģistrētas vairāk nekā 160 šķirņu. Rīko atvērto durvju dienas īrisu dārzā, piedalās gladiolu un īrisu izstādēs. Izdod gladiolu un īrisu katalogus.

Kuldīgas novada muzeja pirmajā stāvā visu mēnesi būs apskatāma mākslinieces Ilzes Riekstiņas fotogrāfiju izstāde “Košā gladiola”.

Ieejas maksa:    
 
1,50 EUR pieaugušajiem
 
1 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem
 
Kuldīgas novada izglītības iestāžu audzēkņiem ieeja bez maksas.
 

Vairāk informācijas par Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību: http://www.gladiolus.lv/

Foto galerija: http://www.kuldigasmuzejs.lv/id792/gladiolu-izstade

www.kuldigasmuzejs.lv