Par mums

Jau 80 gadu Kuldīgas novada muzejs rūpējas par pilsētas un novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu šodienas sabiedrībai un nākamajām paaudzēm.


Kuldīgas novada muzejs ir dibināts 1935. gadā, kopš 1940. gada tas atrodas Pils ielā 5, Pilsētas dārzā, pie Ventas rumbas, vietā, kur agrāk atradās Livonijas ordeņa pils. 2011. gadā muzeja ēkai tika veikta fasādes atjaunošana, savukārt 2014. gadā norisinājās apjomīgi interjera restaurācijas un rekonstrukcijas darbi, kas ļāva vēsturiskajai ēkai atgūt tās izskatu un pielāgot to mūsdienīga muzeja prasībām – to novērtē gan apmeklētāji, gan nozares profesionāļi. 2016. gadā muzejs nominēts Eiropas muzeju gada balvai.

Pirmajā stāvā darbojas Apmeklētāju centrs. Mūsu speciālisti palīdzēs padarīt muzeja apmeklējumu par patīkamu un izzinošu piedzīvojumu. Ir padomāts arī par pieejamību – ēkā atrodas pacēlājs, kas atvieglos muzeja apskati cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Otrā stāva ekspozīcija iekārtota kā dzīvoklis versija par turīga kuldīdznieka dzīvesveidu 20. gadsimta sākumā. Trešajā stāvā apmeklētājus gaida ieskats pilsētas vēsturē ekspozīcijā “Kuldīga pirms mums”. Ik reizi apmeklējot muzeju, Jūs sagaidīs kas iepriekš neredzēts, jo katru mēnesi tiek atklāta jauna izstāde.

Esam muzejs, kas caur pētījumiem, konferencēm, pasākumiem, ekspozīcijām un izstādēm stāsta par sava novada vēsturi. Mēs izturamies ar cieņu un atbildību pret sev uzticētajām vēstures liecībām, un mūsu misija ir dalīties ar šo liecību izpētes gala rezultātu. 

Apmeklētājs var būt drošs, ka, katru reizi apmeklējot muzeju, sajutīsies gaidīts.

www.kuldigasmuzejs.lv