top of page

Radi savu iedvesmojošo Kuldīgu!


08.07.2020.

Kuldīgas novada muzejs aicina novadniekus piedalīties akcijā “Kuldīga iedvesmo” un radīt mākslas darbu, kurā attēlota viņu iedvesmojošā pilsēta. Muzeja komanda izvēlēsies krāšņākā un radošākā darba autoru, kurš saņems 50 eiro dāvanu karti no atpūtas kompleksa “Usmas Meķi”.


Idejas autore, Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāja Kristīne Āboliņa rosina cilvēkus būt radošiem: “Ar šīs akcijas palīdzību vēlamies rosināt ikvienu novadnieku pavērties visapkārt un atklāt to, kas viņu iedvesmo mūsu pilsētā, attēlojot to mākslas darbā. Iedvesmot var cilvēki, vietas vai lietas – katram iedvesmojošā Kuldīga būs kas cits. Katra akcijas dalībnieka radošais darbs būs unikāls, jo māksla rodas tad, kad cilvēks sevi izpauž. Tas ir aizraujošs process, kura rezultātā dažreiz rodas visneiedomājamākais. Ja novadnieki būs atsaucīgi, radošos darbus izlases veidā apkoposim izstādē, kuru būs iespējams aplūkot Kuldīgas novada muzejā.”


Muzejs aicina akcijā piedalīties gan novada amatniekus un rokdarbniekus, gan arī māksliniekus, fotogrāfus un citus radošus cilvēkus, kuru ikdiena vai brīvais laiks saistīts ar radīšanu. Radīto mākslas darbu vizualizācijas jāiesūta līdz 8. septembrim e-pastā muzejs@kuldiga.lv. Fotogrāfijai klāt jāpievieno informācija par darba autoru un nosaukumu, kā arī īss apraksts par to, kas ir autora iedvesmojošā Kuldīga un kāpēc tā attēlota tieši tādā formā.


Ideja par akciju “Kuldīga iedvesmo” radās, iedvesmojoties no muzeja krājuma veidotās izstādes “Iedvesmojošā Kuldīga 19.–21. gadsimta gleznās un grafikā”. Tajā aplūkojami mākslas darbi no Kuldīgas novada muzeja mākslas kolekcijas. Izstāde muzejā apskatāma līdz 12. jūlijam.


Comments


bottom of page