top of page

Noslēdzies konkurss par barikādēm


19.02.2021.

Februārī noslēdzās Kuldīgas novada muzeja konkurss ”Barikāžu laika atmiņas”. Izvērtējot iesūtītās aptaujas anketas un radošos darbus, par šī konkursa uzvarētāju muzeja žūrijas komisija atzina Valteru Špundzānu no Vecumniekiem. Uzvarētājs saņems gardu pārsteiguma balvu un dāvanu karti no Kuldīgas novada muzeja – iespēju svinēt svētkus senatnīgā gaisotnē.


Konkursa dalībniekiem bija jāiejūtas pētnieka ādā, jāizjautā kāds ģimenes loceklis, radinieks, draugs vai kaimiņš, kurš atceras 1991. gada janvāra barikādes, kā arī jāaizpilda aptaujas anketa. Iedvesmojoties no iegūtās informācijas, barikāžu laiks bija jāietērpj radošā darbā, attēlojot savas pārdomas un redzējumu par barikādēm.


Lai izpildītu muzeja sagatavoto uzdevumu, konkursa uzvarētājs V. Špundzāns izvēlējās uzklausīt sava vectētiņa Voldemāra Šņoriņa atmiņu stāstu par 1991. gada janvārī piedzīvoto. Intervijai klāt bija pievienots arī vectētiņa atzinības raksts un apliecība par piedalīšanos barikādēs. V. Šņoriņa stāstījumu konkursa dalībnieks attēloja zīmējumā, kurā redzams, ka vectēvs barikāžu laikā atradies mazā namiņā netālu no televīzijas ēkas Zaķusalā. Tur viņš bijis aizsardzības vienībā, kura norīkota sargāt televīzijas ēku. Namiņā glabājušās degmaisījuma pudeles, tāpēc V. Šņoriņš no namiņa nedrīkstējis aiziet tālāk par 20 metriem, jo visu laiku bijis jābūt gatavībā, ja uzbruks.


Konkursa “Barikāžu laika atmiņas” mērķis bija veicināt patriotismu un bērnu un jauniešu izpratni par vēsturiskiem notikumiem Latvijā. Konkurss veicināja dialogu starp dažādām paaudzēm un rosināja bērnus un jauniešus iepazīt barikāžu laika notikumus, uzdodot jautājumus tiem, kuri to visu savulaik ir piedzīvojuši. Kuldīgas novada muzejs pateicas visiem, kuri piedalījās konkursā un iepazina mūsu valsts vēsturi, uzrunājot savus tuvākos cilvēkus.

Comentários


bottom of page