top of page

Muzeju rotās karaliskās rozes


06.07.2020.

18. jūlijā Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” būs apskatāma rožu izstāde, kas veidota sadarbībā ar kolekcijas dārzu “Rozītes”.


Muzeja apmeklētāji senatnīgā gaisotnē varēs baudīt daiļo rožu valdzinājumu. Dailas un Bruno Trubiņu audzētās rozes tiks izvietotas turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru un 20. gadsimta mēbelējumu izstādes laikā rotās ap 40 dažādu rožu šķirņu.


Ar rožkopību Trubiņi nodarbojas jau trešajā paaudzē. Pirmsācējs bijis vecaistēvs Pauls Salmiņš – Struteles muižas barona Felika Franka dārznieks. Latvijas brīvvalsts laikā viņš apmācījis daudzus dārzniekus un izveidojis savu stādaudzētavu. Pēckara gados ļoti daudz no ieguldītā darba gājis zudumā, tikai ne mīlestība uz zemi un ziediem.


Ģimenes stādaudzētava “Rozītes” atrodas Tukuma novada Sēmes pagastā. Tajā tiek audzētas un pārbaudītas rozes, no kurām kolekcijai tiek atlasītas tikai veselīgākās, skaistākās un Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotākās šķirnes. Trubiņu ģimenes dārza rožu kolekcijā ir vairāk nekā 4000 stādu no 350 rožu šķirnēm. Kolekcija katru gadu tiek papildināta ar jaunumiem, kas atrodami Latvijas un Eiropas stādu audzētavās. “Rozītēs” apmeklētāji var aplūkot bagātīgo rožu kolekciju, iegādāties stādus, kā arī nogaršot rožu ievārījumu, konfektes un vīnu.


Rozes dažādos laikos un kultūrās tikušas gan slavinātas, gan peltas, tomēr vairumā gadījumu cilvēci apbūrušas un valdzinājušas ar savu daiļumu, smaržu un graciozitāti. Tās ir mīlestības un skaistuma simbols. Ar savu krāšņumu un neatkārtojamo aromātu rozes apbur ikvienu. Arī mūsdienās tās ir vienas no cilvēku iemīļotākajām puķēm.


Vairāk informācijas par kolekcijas dārzu “Rozītes”: www.dailasrozes.lv.


Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.

Comments


bottom of page