top of page

Muzejā uzziedēs krāšņās peonijas


08.06.2020.

No 12. līdz 14. jūnijam Kuldīgas novada muzeja ekspozīcija “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” pārtaps par peoniju ziedu valstību, kas veidota sadarbībā ar peoniju dārzu “Ziedoņi”.


Arī šogad vasaras sākumā muzejs savus apmeklētājus vēlas iepriecināt, piedāvājot izstādi, kurā varēs aplūkot peoniju daiļumu senlaicīgā gaisotnē. Ziedi tiks izvietoti turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru un 20. gadsimta mēbelējumu izstādes laikā rotās ap 40 dažādu peoniju šķirņu.


Latvijā peonijas ir sena un iecienīta puķu kultūra. To selekcija aizsākās līdz ar neatkarības atgūšanu, bet jau kopš 19. gadsimta puķu dārza īpašnieki lepojas ar tumšsarkanām, baltām un rozā peonijām, kas priecē gan pašus, gan garāmgājējus.


Peoniju dārzs “Ziedoņi” piedāvā vienu no Latvijā lielākajām peoniju kolekcijām – ap 200 lakstaino un krūmpeoniju šķirņu –, kā arī īrisus un dienziedes. “Ziedoņos” iespējams aplūkot ziedošo peoniju dārzu, uzzināt visu par peoniju stādīšanu un kopšanu, kā arī iegādāties stādus. Peoniju stādi uz “Ziedoņiem” ceļo no tādām tuvām un tālām valstīm kā Amerika, Francija, Lielbritānija, Austrija, Nīderlande un Latvija. Puķu ziedēšanas laikā bagātīgās kolekcijas un izkopto dārzu novērtē daudzi krāšņo ziedu cienītāji.

Vairāk informācijas par peoniju dārzu “Ziedoņi”: www.ziedoni.lv.


Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.


Comments


bottom of page