top of page

Dāliju izstāde


24.08.2020.

No 5. līdz 6. septembrim Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” varēs apskatīt dāliju izstādi, kas veidota sadarbībā ar dāliju kolekcionāru Maiguru Strīķi.


Rudens vēstneses priecēs muzeja apmeklētājus, ļaujot baudīt senatnīgo gaisotni turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru rotā 20. gadsimta mēbelējums. Izstādes laikā būs apskatāmas vairāk nekā 80 dāliju šķirnes.

Dāliju ziedi pārsteidz ar krāsu un toņu bagātību, kā arī ar savu kuplumu. Ziedkopas sastāv no kurvītī sakārtotiem daudziem sīkiem ziediņiem – mēlziediem un stobrziediem. Tie atgādina krāšņas svētku uguņošanas rakstus.

Daudzām dāliju šķirnēm no viena krūma izzied pat ap 200 ziedu. Tāda krāsu varavīksne, zieda formu daudzveidība un krūmu augstuma dažādība nav nevienai citai puķu kultūrai, tāpēc šie ziedi ir koši un ļoti skaisti akcenti jebkurā dārzā. Pirmos ziedus var gaidīt jau jūlija sākumā, bet krāšņākā un bagātākā dāliju ziedēšana notiek augustā un ilgst līdz pat rudens salnām.

Vairāk informācijas par M.Strīķa kolekciju: www.dāliju-karaliste.lv .


Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.

留言


bottom of page