top of page

Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas atklāšana


13.09.2021.

21. septembrī plkst. 16.00 Kuldīgas novada muzeja izstāžu un ekspozīciju ēkā notiks Latvijas Nacionālā arhīva jaunākā izdevuma “Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā” atklāšana. Muzejs aicina ikvienu interesentu iepriekš pieteikties šim pasākumam un tikties ar Latvijas Nacionālā arhīva pārstāvjiem, kuri pastāstīs par grāmatas tapšanu un atbildēs

uz klātesošo jautājumiem.


Atklāšanas pasākumā būs iespēja noklausīties Latvijas Nacionālā arhīva direktora vietnieces Ingūnas Slaidiņas uzrunu un dzirdēt Latvijas Nacionālā arhīva Dokumentu publikāciju un popularizēšanas nodaļas vadītājas Anitas Čerpinskas sagatavoto prezentāciju par grāmatu.


Izdevums “Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētu policijas nolikumi 16.‒18. gadsimtā” ir žurnāla “Latvijas Arhīvi” publikāciju sērijas “Vēstures avoti” 12. sējums. Tas ir divvalodu izdevums, ko sagatavojusi arhīva vadošā pētniece Valda Kvaskova. Grāmatā ir iekļauti zinātniskie ievadi ar ieskatu pilsētnieku saimnieciskās, sociālās un morālās dzīves liecībās un par dokumentu publicēšanas pamatprincipiem. Tam seko Kuldīgas, Ventspils, Jelgavas, Liepājas, Bauskas, Jaunjelgavas un Jēkabpils pilsētu policijas nolikumi oriģinālā vācu valodā un tulkojumā latviešu valodā.


Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu liene.zotova@kuldiga.lv. Dalība pasākumā jāpiesaka līdz 20. septembrim.


Ieeja tikai ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem Covid-19 pārslimojušām vai vakcinētām personām, uzrādot personu apliecinošu dokumentu!

留言


bottom of page