Ēnu diena Kuldīgas novada muzejā

12.02.2020.

12. februārī, Ēnu dienā, Kuldīgas novada muzejā viesojās 30 ēnas, kuras iepazinās ar muzeja speciālistu darbu.

Skolēni sapulcējās “Bangertu villā”, kur muzejpedagoģe Sabīne Ernsone pastāstīja ēnām par muzeja misiju, uzdevumiem, kā arī struktūru un profesijām, kuras strādā muzejā. Pēc tam daži no skolēniem devās ēnot Krājuma un pētniecības nodaļas vadītāju Innu Rozentāli, citi iepazina Saimniecības nodaļas vadītāja Alda Pipera ikdienas gaitas, vairāki skolēni ēnoja Sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāju Kristīni Āboliņu, bet pārējie iepazina Apmeklētāju centra vadītājas Daces Gakinas un gidu – Indras Vilmanes un Lienes Blūmas – darbu.

Kuldīgas 2. vidusskolas skolēni Daniels Baiks un Raivis Anīss atklāj, ka pieteikties uz Ēnu dienu muzejā nolēmuši tāpēc, ka vēlējušies uzzināt, kāda ir speciālistu ikdiena Kuldīgas novada muzejā. Ēnošanas procesu skolēni raksturo šādi: “Mēs ēnojam Sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāju. Pagaidām rakstām relīzi, tas ir kas jauns. To darām pirmo reizi. Te ir mājīgi un interesanti.”

Kuldīgas 2. vidusskolas skolniece Anna Limbaite šodien pirmo reizi fotografēja ar profesionālo fotoaparātu: “Man ir liels prieks, ka man bija iespēja pamēģināt fotografēt ar lielo fotoaparātu. Secināju, ka uz telefona ir vieglāk uzņemt fotogrāfijas, jo tas nav tik smags un ir ērtāk un vieglāk pārredzams.”

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvia” reģistrēta preču zīme.

Tekstu sagatavoja: Daniels Baiks, Raivis Anīss, Deniss Sosins, Artūrs Kūlains, Jānis Ansons, Sergejs Gilovs, Lorita Dermane

Fotografēja: Elans Auziņš, Markuss Karlsons, Anna Limbaite

INFO.MUZEJS@KULDIGA.LV

+371 63350179; +371 22015462