Muzeja apmeklētājus priecēs dāliju izstāde

22.08.2019.

No 30. līdz 31. augustam Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” varēs apskatīt dāliju izstādi, kas veidota sadarbībā ar dāliju kolekcionāriem Maiguru un Jutu Srīķiem.

Ziedu izstāde priecēs muzeja apmeklētājus turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru un 20. gadsimta mēbelējumu izstādes laikā rotās rudens vēstneses – dālijas. Izstādes laikā būs apskatāmas ap 50 dāliju šķirņu no Maigura un Jutas Strīķu dāliju kolekcijas.

Dāliju ziedi pārsteidz gan ar krāsu un toņu bagātību, gan ar savu kuplumu. Ziedkopas, kas sastāv no kurvītī sakārtotiem daudziem sīkiem ziediņiem – mēlziediem un stobrziediem, atgādina krāšņas svētku uguņošanas rakstus.

Daudzām dāliju šķirnēm no viena krūma izzied pat ap 200 ziedu. Tāda krāsu varavīksne, zieda formu daudzveidība un krūmu augstuma dažādība nav nevienai citai puķu kultūrai, tāpēc šie ziedi ir koši un ļoti skaisti akcenti jebkurā dārzā. Pirmos dāliju ziedus  var gaidīt jau jūlija sākumā, bet krāšņākā un bagātākā dāliju ziedēšana notiek augustā un ilgst līdz pat rudens salnām.

Vairāk informācijas par dāliju kolekciju: http://www.dāliju-karaliste.lv/Majas/

Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.

FOTO GALERIJA