Muzejā uzziedēs karalisko rožu izstāde

05.07.2019.

No 26. līdz 28. jūlijam Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” varēs apskatīt rožu izstādi, kas veidota sadarbībā ar kolekcijas dārzu “Rozītes”.

Pašā vasaras plaukumā muzejs saviem apmeklētājiem dāvās īpašu izstādi, kurā būs iespējams baudīt daiļo rožu valdzinājumu senatnīgā gaisotnē. Dailas un Bruno Trubiņu audzētās rozes tiks izvietotas turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru un 20. gadsimta mēbelējumu izstādes laikā rotās ap 50 dažādu rožu šķirņu.

Ar rožkopību Daila un Bruno Trubiņi nodarbojas jau trešajā paaudzē. Pirmsācējs bijis vecaistēvs Pauls Salmiņš – Struteles muižas barona Felika Franka dārznieks. Latvijas brīvvalsts laikā viņš apmācījis daudzus dārzniekus un izveidojis savu stādaudzētavu. Pēckara gados ļoti daudz no ieguldītā darba gājis zudumā, tikai ne mīlestība uz zemi un ziediem.

Ģimenes stādaudzētava "Rozītes" atrodas Tukuma novada Sēmes pagastā. Tajā tiek audzētas un pārbaudītas rozes, no kurām kolekcijai tiek atlasītas tikai veselīgākās, skaistākās un Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotākās šķirnes. Trubiņu ģimenes dārzā apskatāma rožu kolekcija, kurā atrodas vairāk nekā 4500 stādu no 450 rožu šķirnēm. Kolekcija katru gadu tiek papildināta ar jaunumiem, kas atrodami  Latvijas un Eiropas stādu audzētavās. Kolekcijas dārzā “Rozītes” apmeklētāji var aplūkot bagātīgo rožu kolekciju, iegādāties stādus, kā arī baudīt rožu ievārījuma, konfekšu un rožu vīna degustācijas.

Rozes dažādos laikos un kultūrās tikušas gan slavinātas, gan peltas, tomēr vairumā gadījumu cilvēci apbūrušas un valdzinājušas ar savu daiļumu, smaržu un graciozitāti. Tās ir mīlestības un skaistuma simbols. Ar savu krāšņumu un neatkārtojamo aromātu gammu rozes apbur ikvienu. Arī mūsdienās tās ir vienas no cilvēku iemīļotākajām puķēm.

Vairāk informācijas par kolekcijas dārzu “Rozītes”: www.dailasrozes.lv

Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.

FOTO GALERIJA