Muzejā uzziedēs krāšņo peoniju izstāde

28.05.2019.

No 7. līdz 9. jūnijam Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” rotās peoniju ziedu izstāde, kas veidota sadarbībā ar peoniju dārzu “Ziedoņi”.

Vasaras sākumā, pašā ziedonī, muzejs saviem apmeklētājiem dāvās īpašu izstādi, kurā varēs aplūkot peoniju daiļumu senlaicīgā gaisotnē. Ziedi tiks izvietoti turīga kuldīdznieka dzīvoklī, kura interjeru un 20. gadsimta mēbelējumu izstādes laikā rotās ap 40 dažādu peoniju šķirņu.

Latvijā peonijas ir sena un iecienīta puķu kultūra. To selekcija aizsākās līdz ar neatkarības atgūšanu, bet jau kopš 19. gadsimta katrs puķu dārza īpašnieks lepojas ar tumšsarkanām, baltām un rozā peonijām, kas priecē ikvienu ar savu apburošo smaržu un krāšņajiem ziediem.

Peoniju dārzs "Ziedoņi" piedāvā vienu no Latvijas lielākajām peoniju kolekcijām – ap 200 lakstaino un krūmpeoniju šķirņu –, kā arī īrisus un dienziedes. "Ziedoņos" iespējams aplūkot ziedošo peoniju dārzu, uzzināt visu par peoniju stādīšanu un kopšanu un iegādāties stādus. Peoniju stādi uz ”Ziedoņiem” ceļo no tādām tuvām un tālām valstīm kā Amerika, Francija, Lielbritānija, Austrija, Nīderlande un Latvija. Bagātīgās kolekcijas un izkopto dārzu novērtē arī citi ziedu skaistuma cienītāji – ik gadu jūnijā tiek rīkoti Peoniju dārza svētki. Puķu ziedēšanas laikā dārzu apmeklē daudz „ziedu tūristu”.

Vairāk informācijas par peoniju dārzu “Ziedoņi”: www.ziedoni.lv.

Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.

FOTO GALERIJA