Muzejā varēs apskatīt LMA pasniedzēju mākslas darbus

28.03.2019.

6. aprīlī plkst. 16.00 Kuldīgas novada muzejs aicina uz Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēju mākslas darbu izstādes atklāšanu.

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar daudzpusīgo Zīmēšanas katedras pasniedzēju un studentu radošās sadarbības rezultātu, izstāde ir sadalīta divās daļās. Pasniedzēju mākslas darbi būs aplūkojami Kuldīgas novada muzejā, bet studentu darbi – Kuldīgas Mākslas namā.

Muzejā varēs baudīt Dinas Ābeles, Andreja Ameļkoviča, Anastasijas Bikovas, Normunda Brasliņa, Oļega Dzjubenko, Rolanda Grosa, Jolantas Jonikānes, Edvīna Kalnenieka, Valda Krēsliņa, Reiņa Liepas, Anša Rozentāla, Kristapa Zariņa un Elīnas Zundes radīto mākslu. Zīmēšanas katedras pasniedzēju darbs akadēmijā ir kas vairāk par studentu mācību procesa organizēšanu, jo viņi visi ir profesionāli gleznotāji, kas rada mākslas darbus, bagātinot Latvijas un pasaules kultūru.

Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras metodiķis Ansis Rozentāls atklāj, ka zīmējumam ir liela nozīme mākslas radīšanas procesā: “Iespējams, skatītāju varētu mulsināt fakts, ka pasniedzēju izstāde pārsvarā sastāv no gleznojumiem, tomēr jāņem vērā, ka zīmējums ir mākslas darba pamats un viena no tā galvenajām sastāvdaļām. Neviens no izstādē redzamajiem darbiem nav radīts bez zīmējuma kā viena no darba pamatsastāvdaļām. Zīmējumam ir nozīmīga vieta mākslas izglītībā, tas ir pats pamats un sākums visām vizuālās mākslas un dizaina nodaļām, lai students iegūtu pilnvērtīgas zināšanas un uzsāktu savu radošo darbu arī pēc akadēmijas absolvēšanas.”

Latvijas Mākslas akadēmija ir vadošā mākslas augstskola Latvijā jau 100 gadus, tā dibināta laikā, kad veidojās Latvijas Republika. Kopš akadēmijas darbības pirmsākumiem līdz pat mūsdienām tā vienmēr bijusi nacionālās mākslas un kultūras šūpulis. Iemiesojot radošuma un brīvības garu, Latvijas Mākslas akadēmija spējusi pastāvēt par savu neatkarību un mērķtiecīgi attīstīties – tā kļuvusi par reģionālā un Eiropas mēroga nozīmīgu kompetences centru, kura mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu un globālajā telpā konkurētspējīgu augstāko izglītību, kā arī vispusīgi attīstīt mākslu, dizainu un zinātni, tādējādi nodrošinot jaunrades un zinātniskās pētniecības vienotību un studiju nepārtrauktību.

Izstāde muzejā skatāma no 6. aprīļa līdz 5. maijam.

Ieeja bez maksas.

FOTO GALERIJA

© Kuldīgas novada muzejs / 2017