Izglītojošas nodarbības 2018./2019. gada II semestrī

21.02.2019.

2018./2019. mācību gada 2. semestrī Kuldīgas novada muzejs piedāvā radošas un izzinošas nodarbības un aktivitātes skolēniem visās vecuma grupās.

Pirmsskolas vecuma bērni ir aicināti iepazīt un izzināt 20. gs. 20., 30. gadu dzīvesveidu, apmeklējot radošo un izglītojošo nodarbību ""Piedzīvojums pagātnē!". Nodarbībā "Dziesmu un Deju svētku stāsts" pamatskolēniem būs iespēja uzzināt vairāk par svētku vēsturi, repertuāru un tautastērpiem. Savukārt nodarbībā “Vēstures detektīvs” skolēni varēs pētīt un analizēt vēstures avotus un atklāt kāda mūsu novadnieka dzīvesstāstu.

Pamatskolu un vidusskolu skolēniem martā būs iespēja apmeklēt nodarbību "Kā top kino?", kuras laikā būs iespēja tuvplānā apskatīt krāšņākos filmas "Nameja gredzens" tērpus, kā arī uzzināt, kā filma tika veidota un kas noticis tās uzņemšanas aizkadros.

Šajā mācību semestrī Kuldīgas novada muzejs aicina pamatskolēnus atklāt noslēpumus, ko glabā ģerboņi. Izstādē par heraldiku būs iespēja apskatīt daļu no Kuldīgas vecpilsētas maketa un iepazīt Kuldīgas novada ģerboņus. Kā jaunāko, tā vecāko klašu skolēniem būs iespēja izspēlēt spēli "Atklāj Pilsētas dārza noslēpumus", kurā, izpildot spēles nosacījumus un uzdevumus, Pilsētas dārzā būs jāatrod dažādas vietas un objekti.

Muzeja izglītojošo programmu mērķis ir palīdzēt atklāt vēsturi kā aizraujošu piedzīvojumu, kurš ietver sevī  ne vien faktus, bet dažādu vecumu skolēnos spēj raisīt īstas emocijas. Pieredze liecina, ka skolēni, kuri papildus obligātajai mācību programmai ir nostiprinājuši zināšanas muzeja nodarbībās, vēstures labirintos spēj orientēties nekļūdīgāk.

Savlaicīgi ieplānojot (vismaz 2 nedēļas iepriekš), pedagogiem ir iespēja veidot savu unikālo stundu muzeja vidē, sadarbojoties ar muzejpedagoģi un muzeja Apmeklētāju centra darbiniecēm. Ja rodas jautājumi, zvaniet Kuldīgas novada muzejpedagoģei Sabīnei Bušmanei, t. 28879067.

Plašāk par piedāvājumu: Skolu kalendārs

© Kuldīgas novada muzejs / 2017