TTMS "Kuldīgas Palete" izstāde "Ziedputenis"

14.12.2018.

04.12.2018
No 14. decembra līdz 13. janvārim Kuldīgas novada muzejā būs skatāma Tautas tēlotājas mākslas studijas “Kuldīgas Palete” izstāde “Ziedputenis”. Šogad izstādē piedalās 21 studijas dalībnieks, kuru darbos iemūžināti krāšņākie pavasara un vasaras ziedi.
 
„Ziedi un mīlestība ir nešķirami. Paskaties dārzā un pļavā, cik mierīgi un klusi zied zieds! Tas zied no saules un mīlestības! Paskaties cilvēkā, cik krāsaini un maigi zied viņa dvēsele. Tai nozīmīgs nav gadalaiks, tai nozīmīga ir mīlestība. Kur sanāk kopā daudz cilvēku, kuri mīl dzīvi, darbu, ko dara, – tur uzplaukst neskaitāmi pasakaini ziedi. Un pat ziemas spelgoņā, kad vēji pūš un sniega vērpetes dzenā, šie ziedi zied tāpat kā pavasarī, kā vasarā...  Tur, kur sanāk kopā TTMS „Kuldīgas Palete” dalībnieki, vienmēr dzirkstī prieks, vienmēr pūš radošuma dzīvesprieka vēji, viņu dvēseles sagriežot skaistā un nebēdnīgā ziedputenī. Tas saviļņo gaisu, tas piepilda sirdis ar mīlestību, un uzzied skaistums, uzzied audekls – top dvēseles glezna...” stāsta studijas dalībnieki.
 
Studijas “Kuldīgas Palete” darbība aizsākās 1969. gada rudenī, Kuldīgas pilsētas un rajona amatiergleznotājiem apvienojoties pašdarbības gleznotāju pulciņā, kurš 1989. gada pavasarī ieguva statusu Tautas tēlotājas mākslas studija „Kuldīgas Palete”. Par studijas vadītāju tika iecelts mākslinieks Vilnis Rasa. Amatiergleznotājus skolojuši arī tādi mākslinieki kā Kārlis Lejnieks un Valdis Līcītis. 
 
Kopš 2010. gada studiju „Kuldīgas Palete” vada māksliniece Iveta Brence. Studijas dalībnieki piedalījušies gan personālizstādēs, gan grupu kopizstādēs. Sadarbībā ar biedrību „Mākslas centrs „Pēda”” notikuši starptautiski mākslas plenēri – „Mainoties vietām I” (2011), „Mainoties vietām II” (2012). Plenēros “Gleznot prieks I” (2017) un “Gleznot prieks II” (2018) piedalījušies mākslinieki Dzintra Budovska un Andrejs Ameļkovičs.
 
Izstādes atklāšana notiks 14. decembrī plkst. 17.00.
 
Ieeja izstādē bez maksas.

© Kuldīgas novada muzejs / 2017