Izstāde "Armija. Mākslas foto"

06.09.2018.

Kuldīgas novada muzejā no 29. septembra līdz 9. decembrim (izstādes apskates laiks pagarināts) būs skatāma fotogrāfiju izstāde “Armija. Mākslas foto”. Izstādes autori ir Nacionālo bruņoto spēku karavīri virsseržants Gatis Indrēvics un seržants Ēriks Kukutis, kuri savu aicinājumu atraduši ne tikai militārajā karjerā, bet paralēli valsts aizsardzībai apguvuši fotomākslu. Izstāde pārsteidz apmeklētājus ar fotogrāfiju neierasto rakursu, ielūkojoties armijas ikdienā.

Kuldīgas novada muzejs izstādi “Armija. Mākslas foto” ir veidojis sadarbībā ar LR Aizsardzības ministriju par godu Latvijas valsts simtgadei, akcentējot Nacionālo bruņoto spēku nozīmi valsts pastāvēšanā un drošības nodrošināšanā. Izstādē “Armija. Mākslas foto” būs skatāmas Gata Indrēvica un Ērika Kukuta fotogrāfijas, kas uzņemtas laika posmā no 2010. līdz 2018. gadam Latvijā, Lielbritānijā, ASV, Afganistānā, Irākā un citur. Izstāde sniedz ieskatu Nacionālo bruņoto spēku karavīru ikdienā un uzrunās arī tos, kuriem ir maza saistība ar militārām aktivitātēm. Dabas ainava un karavīri, veicot savus darba pienākumus, rada unikālu kompozīciju un izraisa skatītājā spēcīgas emocijas, rosina patriotiskas jūtas.
 
Izstādes laikā tiks piedāvātas arī izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, kurās būs iespēja labāk iepazīt karavīra ikdienu.
 
Gatis Indrēvics un Ēriks Kukutis fotomākslu ir apguvuši profesionāli. Gatis Indrēvics mācījies pie vecmeistara Māra Kundziņa un kursos ASV. 2014. gadā notikusi G.Indrēvica pirmā personālizstāde. Interese par fotomākslu radusies, piedaloties misijā Irākā. Bāzē, kas atradusies netālu no Babilonas, G.Indrēvics vēlējies iemūžināt izzūdošās vēsturiskās vērtības. G.Indrēvics ieguvis 1. vietu Eiropas Militārās preses asociācijas fotokonkursā.  Ērikam Kukutim interese par vizuālo mākslu aizsākusies jau bērnībā. Fotomākslu apguvis, studējot dizaina datorgrafiku Rīgas Tehniskajā universitātē. Nopietni fotografēšanai pievērsies 2012. gadā pēc pirmā dēla piedzimšanas, jo vēlējies kvalitatīvi iemūžināt mirkļus ģimenes dzīvē.  Ērika Kukuta darbi eksponēti gan personālizstādēs, gan vairākās grupu izstādēs. NBS karavīri G. Indrēvics un Ē. Kukutis šobrīd dienestu turpina LR Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamentā kā fotogrāfi/ video operatori.
 
Izstādes "Armija. Mākslas foto" atklāšana notiks 29. septembrī plkst. 13.00. Izstādes atklāšanas dienā no plkst. 12.30 līdz 18.00 muzeja teritorijā būs iespēja apskatīt militāro tehniku un ieročus, piedalīties izdzīvošanas skolā, granātu mešanas un mērķī šaušanas sacensībās. Jaunieši, kuriem interesē militārā karjera, varēs vairāk uzzināt par apmācības iespējām un ielūkoties karavīra ikdienā. Apmeklētājiem būs iespēja sildīties pie ugunskura, baudot siltu tēju. Izstādes “Armija. Mākslas foto” svinīgajā atklāšanā muzeja 3. stāvā plkst. 13.00 apmeklētājiem būs iespēja tikties ar izstādes fotogrāfiju autoriem – virsseržantu Gati Indrēvicu un seržantu Ēriku Kukuti, un pārstāvjiem no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

 
Ieeja izstādē un atklāšanas pasākumā bez maksas.
 
 
 

 

© Kuldīgas novada muzejs / 2017