ZIEMAS DĀRZS

Ziemas dārzs kalpoja par vietu, kur baudīt dabu lietainos un aukstos mēnešos – tajā tika audzēti dažādi krāšņumaugi. Pateicoties t.s. ziemeļu gaismai, telpa piemērota, lai šeit nodarbotos ar vizuālajām mākslām. Pie ziemas dārza sienas redzamās fotogrāfijas izgatavotas "K.Schulz fotodarbnīcā" Rīgā.

Kārlis Antons Šulcs (Carl Anton Schulcz) (1831-1884) ieguvis mākslinieka izglītību, Rīgā strādājis kā litogrāfs un fotogrāfs. Viņa salons atradies Nikolaja bulvārī 3 (tagad Brīvības iela). Izdevis arī fotoalbumus – nozīmīgākie no tiem izdoti 1880. gadā. Albumā „Rīga” apkopotas ainas un panorāmas, kas raksturo 19. gs. Rīgas apbūvi un pilsētniekus. „Livländische Schweiz” (Livonijas Šveice) – albuma fotogrāfijās redzama Siguldas un Gaujas senlejas apkārtne, kas jau 19. gadsimtā bijusi viena no iemīļotākajām tūristu un atpūtnieku pastaigu vietām.

Visi trīs Kārļa Šulca dēli turpinājuši ģimenes biznesu – Oskars atvēris fotosalonu Liepājā, Artūrs uzsācis darbu Tartu, bet Eduards turpinājis tēva uzsākto biznesu Rīgā. C. Schulz's zīmola fotogrāfijas, kas uzņemtas 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā, fotografējis Kārļa dēls Eduards. Viņa veikums 1900. gadā ticis izstādīts Vispasaules izstādē Parīzē, kā arī Rīgas 700gades svinībās 1901. gadā.

© Kuldīgas novada muzejs / 2017