Kuldīgas novada muzejā uzzied krāšņa peoniju izstāde

No 8. līdz 10. jūnijam Kuldīgas novada muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” būs skatāma peoniju izstāde, kura veidota sadarbībā ar peoniju dārzu “Ziedoņi”.

Vasaras sākumā, pašā ziedonī, Kuldīgas novada muzejs vēlas saviem apmeklētājiem dāvāt īpašu izstādi. Izstāde būs interesanta ar to, ka tā tiks izstādīta jau esošā ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā”. Interjeru un 20. gs. mēbelējumu papildinās krāsaini un krāšņu peoniju ziedi – vairāk kā 20 dažādu peoniju šķirņu.

Latvijā peonijas ir sena un iecienīta puķu kultūra. To selekcija aizsākās līdz ar neatkarības atgūšanu, bet jau kopš 19. gadsimta ikviena puķu dārza īpašnieks lepojās ar tumšsarkanām, baltām un rozā peonijām, priecējot ar tik patīkamo un atpazīstamo smaržu un krāšņajiem ziediem.

Peoniju dārzs ”Ziedoņi” izveidots pirms divpadsmit gadiem. Šajā laikā peoniju šķirņu skaits pietuvojies diviem simtiem un tā ir viena no Latvijā lielākajām kolekcijām. Peoniju stādi uz ”Ziedoņiem” ceļo no tuvām un tālām valstīm – Amerikas, Francijas, Lielbritānijas, Austrijas, Nīderlandes un Latvijas kolekcionāriem. Bagātīgās kolekcijas un izkopto dārzu novērtē arī citi ziedu skaistuma cienītāji – ik gadu jūnijā tiek rīkoti Peoniju dārza svētki. Puķu ziedēšanas laikā dārzu apmeklē daudz „ziedu tūristu”.

Muzeja pirmajā stāvā visu mēnesi būs apskatāma mākslinieces Ilzes Riekstiņas fotogrāfiju izstāde "Saldā peonija".

Ieejas maksa:   1,50 EUR pieaugušajiem

                             1 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem

                             Kuldīgas novada izglītības iestāžu audzēkņiem ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas par peoniju dārzu “Ziedoņi”: www.ziedoni.lv

© Kuldīgas novada muzejs / 2017