Muzeju nakts Kuldīgas novada muzejā

19.05.2018.

19. maijā visā Latvijā savas durvis vērs muzeji un kultūras iestādes, lai aicinātu ikkatru apmeklēt Muzeju nakts pasākumus. Arī Kuldīgas novada muzejs vērs savas durvis apmeklētājiem neierastā laikā – no 19.00 līdz 24.00, piedāvājot aplūkot izstādes un ekspozīcijas, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs un baudīt muzikālu priekšnesumu.

  • 19.00 – 24.00 Iespēja aplūkot izstādes “Kuldīga un novads 100 gados”, "Sērkociņu kastītes lietišķā etiķete", “Čella stīgu pavēlnieks Kārlis Davidovs” un pamatekspozīcijas – “Kuldīga pirms mums” un “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gs. sākumā”.

 

  • 19.30 un 20.30 muzikālo priekšnesumu sniegs Muzeju nakts īpašais viesis – čellists Mareks Radzēvičs.

Latviešu čellists Mareks Radzēvičs savu mūzikas instrumentu spēlē jau no 5 gadu vecuma. Mūziķis ir dzimis Rīgā, bet mūzikas skolu beidzis Liepājā, mācījies Latvijas Mūzikas akadēmijā. Mūziķis jau paguvis apceļot teju visu Eiropu, kur priecējis tūkstošiem skatītāju ar savu skanējumu.

http://www.youtube.com/watch?v=VXbw2u28qVI
https://www.facebook.com/MareksRadzevics/
http://www.marecs.lv/

  • 19.00 – 24.00 Izstādes “Kuldīga un novads 100 gados” viktorīna.

 

  • 19.00 – 24.00 Spēle bērniem – sērkociņu domino.

 

  • 19.00 – 24.00 Radošā darbnīca kopā ar rokdarbu kopu “Čaupe”.

 

  • 19.00 – 24.00 Kuldīgas laika līnija.

Iespēja katram sevi pārbaudīt vēstures zināšanās par notikumiem Kuldīgas novada vēsturē, sakārtojot laika līnijā notikumus un fotogrāfijas vēsturiskā secībā.

  • 20.00 un 21.30 nakts ekskursija pa nozīmīgām Kuldīgas vietām.

Šogad Muzeja naktī piedāvāsim ekskursijā doties divos laikos, ekskursiju vadīs muzeja krājuma speciāliste Ingrīda Pole. Sākums pie Kuldīgas novada muzeja, pēc tam gājiens cauri vecpilsētai uz Kuldīgas Svētās Annas baznīcu. Svētās Annas baznīca jau no celšanas brīža bijusi latviešu pašapziņas “šūpulis”. Ekskursijas laikā draudzes mācītājs Mārtiņš Burke-Burkveics pastāstīs par baznīcas un draudzes vēsturi, būs arī pārsteigums – iespēja redzēt telpas, kurās bijis retais.

  • 22.30 Brīvdabas kino “Kuldīgas freskas”. Pirmā un gandrīz vienīgā dokumentālā filma Latvijas kino vēsturē, kuras ideja balstās uz formu – īsas noveles ar atsevišķiem nosaukumiem, kurā savirknētas apmēram 20 dažādas Kuldīgas dzīves ainiņas 1966. gada vasarā.

 

Ieeja muzejā bez maksas.

Šogad visā Latvijā Muzeju nakts moto ir šūpulis. Mūsu šūpulis ir mūsu pilsēta – Kuldīga. No šīs īpašās vietas ir cēlušies nozīmīgi cilvēki, kuri devuši savu ieguldījumu Latvijas izveidē, attīstībā un nosargāšanā.

Plašāka informācija par Muzeju nakts pasākumiem pilsētā: http://kuldiga.lv/lv/kultura/3439-muzeju-nakts-pasakumi

© Kuldīgas novada muzejs / 2017