Nodarbība "Piedzīvojums pagātnē"

Nodarbības tēma: 20.gs. sākuma dzīvesziņas, stila, veida iepazīšana caur Kuldīgas novada muzeja ekspozīciju “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā”.

Nodarbības mērķis: Ar radošām un izglītojošām aktivitātēm muzeja ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā” iepazīt un izzināt 20.gs. sākuma dzīvesveidu, dziesmas, rotaļas, spēles, ģērbšanās stilu.

Nodarbības uzdevumi:

  • Gūt pirmo pieredzi muzeja vidē;
  • ​Attīstīt saskarsmes kultūru sabiedriskās vietās;
  • ​Iepazīt 20.gs. turīgu kuldīdznieku dzīvokļa iekārtojumu, interjeru;
  • ​Izzināt tā laika sadzīvi – muzicēšanu, rotaļas, spēles un ģērbšanās stilu;
  • ​Radoši darboties – dziedot, apgūstot rotaļu kustības, krāsojot.

Nodarbības mērķauditorija: Pirmskolas vecuma bērni

Nodarbības garums ~ 30 min.

Nodarbības apraksts: Nodarbība norisinās Kuldīgas novada muzeja otrajā stāvā- ekspozīcijā “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā”. Ieejot katrā telpā bērniem tiek pastāstīts par telpu pielietojumu un sadzīvi tajās. Katrā no telpām būs jāveic kāds radošs uzdevums- dziesmas apgūšana, rotaļas apgūšana, spēles apgūšana (rotaļas, spēles, dziesmas ir no 20. gs).

Nodarbības noslēgumā ir radošais darbs- bērniem tiks izdalīti krāsojamie zīmuļi un uzskates materiāls- Kādu apģērbu nēsāja bērni 20. gs. sākumā. Katrs bērns izvēlēsies papīra lellīti un kādu no papīra apģērbiem, kuru izkrāsos. Papīra lellītes bērni drīkst ņemt sev līdz, kā piemiņu no Kuldīgas novada muzeja!

 

Nodarbības cena: 1.50 Eur / personai
Atgādinām, ka Kuldīgas novada izglītības iestāžu audzēkņiem visas muzeja nodarbības ir bez maksas!

Uz nodarbību var pieteikties, zvanot uz tālruni 27020583 (Līga Strēle)

© Kuldīgas novada muzejs / 2017