Izstāde “Derības zīme” Kuldīgas novada muzejā skatāma ilgāk

Pagarināts izstādes apskates laiks, Laura Mīlbreta personālizstāde “Derības zīme” Kuldīgas novada muzejā būs skatāma līdz 14. decembrim.

Mīlbrets Latvijas Mākslas akadēmiju absolvējis 2004. gadā. Viņa personālizstādes tikušas izstādītas galerijā „Bastejs”, Agijas Sūnas Mākslas galerijā, galerijā „ISTABA” un Kuldīgas Mākslas namā. Mākslinieks regulāri piedalās grupas izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Viņa darbi ir Latvijas, ASV, Kanādas, Dānijas un Norvēģijas mākslas kolekcionāru kolekcijās.

Derības zīme ir atgādinājums par to, kas ir mūžīgs un nekad nebeidzas. Uz brūkošās Bābeles fona un cilvēces centieniem ar pagaidu konstrukcijām aizvietot uz mūžības postamenta nostiprinātos likumus, derības zīme kā daudzkrāsaina liecība varavīksnes simbolā, mainoties laikiem, gadiem un gadsimtiem, politiskajām iekārtām, impērijām tehnoloģijām, reliģiskiem uzskatiem, ir nemainīga dabas parādība. Tā liecina par spēku, kas laiku pa laikam, uzticami, ar daudzkrāsainu žestu, atklāj savu varenību, uz strauji mainīgās pasaules fona.

Tad Dievs sacīja: “Šī ir Mana derības zīme, ko Es celšu starp Sevi un jums un ikvienu dzīvu radījumu, kas ir ar jums, uz mūžu mūžiem. Savu varavīksni Es lieku padebešos, tā lai ir par derības zīmi starp Mani un pasauli.” 1Moz. 9:12-13

Kuldīga iedvesmo, un to par savu plenēru un rezidenču vietu izvēlas aizvien vairāk dažādi mākslinieki no visas pasaules. Bet ir arī tādi, kas šo pilsētu izvēlas par savu dzīvesvietu, lai ikdienā šeit dzīvotu un radītu. Kuldīgas novada muzejs turpina iepazīstināt ar pilsētā aktīvi strādājošo mākslinieku daiļradi, augustā muzejā bija skatāmas Kuldīgā dzīvojošās igauņu mākslinieces Agnes Liping gleznas.

Foto no izstādes atklāšanas var apskatīt šeit: http://www.kuldigasmuzejs.lv/id427/laura-milbreta-personalizstades-deribas-zime-atklasana