Publiskā adīšanas diena Kuldīgā

Kuldīgā jau kā tradīcija izveidojusies Starptautiskās publiskās adīšanas dienas atzīmēšana, kas šogad norisināsies 9. jūnijā. Pasaulē šai dienai ir vairāk kā desmit gadu sena pagātne, un tā tiek rīkota ar mērķi pievērst apkārtējās sabiedrības uzmanību adīšanai kā aizraujošai nodarbei. Tā ir vienreizēja iespēja satikties šī amata pratējiem vienkopus un risināt sarunas par šo tēmu. Šo dienu plašai publikai pieejamās vietās – uz ielas soliņiem, parkos un āra kafejnīcās – organizē dažādi rokdarbnieču klubi, dziju veikali un adīšanas entuziasti.

Kuldīgas novada muzeja rokdarbu kopas „Čaupe” dalībnieces aicina visus interesentus pulcēties 9. jūnijā plkst. 11.00 pie Kuldīgas novada muzeja, lai kopā vienotos adīšanas priekā. Šogad būs iespēja adītāju pulkam pievienoties arī vienkārši garāmgājējiem, jo būs sarūpētas gan dzijas, gan adāmadatas. Jau trešo gadu publiskās adīšanas dienā būs skatāma „Čaupes” rokdarbnieču sarūpēta ekspresizstāde. Šogad izstādes tēma – „Cimdi”. Būs skatāmi etnogrāfiski adījumi – rakstaini dūraiņi un pirkstaiņi.

Visi, kas draugos ar krāsainiem dzijas kamoliem un adāmadatām, laipni gaidīti. Nāciet paši un ņemiet līdzi draugus! Lai mums izdevusies šī diena Pilsētas dārzā!

Tālrunis informācijai – 29605030 Arita

FOTO GALERIJA

© Kuldīgas novada muzejs / 2017