Kā tur īsti bija… dzīves godi?

Kāzas, 1939. gads.

Kāzas, kristības, pilngadības svētki, arī bēres - ģimenes atmiņā paliek šie brīži, un it sevišķi ar tiem saistīti sīkie atgadījumi, kuri iepriekš netiek plānoti. Tie var būt laika apstākļi, aizmirstas, ar godiem saistītas lietas, izjokošanas. Kādi ir bijuši tavi godi? Par to atcerēsimies 20. maijā plkst. 16:00 pasākumu ciklā „Kā tur īsti bija?”.        

Atgādinām, ka Kuldīgas novada muzejā apskatāma izstāde “Dzīves godi”, kas stāsta par nozīmīgākajiem pieturas punktiem cilvēka mūžā – sākot ar kristībām un beidzot ar izvadīšanu kapu kalniņā. Katra no šīm īpašajām dienām tiek atzīmēta, ievērojot noteiktas paražas, kas dažādu apstākļu ietekmē laika gaitā mainījušās. Izstāde ir ieskats šajās izmaiņās.  

Mūsu godu svinēšanas ieražas veidojušās no kristīgās un tradicionālās kultūras, citu tautu tradīcijām un ticējumiem. Piemēram, šodien tik zināmais, baltais līgavas tērps ir salīdzinoši jauna tradīcija. Ar kāzu kleitu saistīti dažādi ticējumi, kas skar jaunās ģimenes kopdzīvi - kleitas vīlē jāiešuj monēta, lai pārtikusi dzīve, bet, ja kāzu drēbes šujot, diegs mezglojas, tad būs laimīga dzīvošana.

Vairāk informācijas par izstādi http://www.kuldigasmuzejs.lv/id329/izstade-%E2%80%9Cdzives-godi%E2%80%9D

Uz tikšanos Kuldīgas novada muzejā 20. maijā plkst. 16:00!

© Kuldīgas novada muzejs / 2017