Edītes Pauls-Vīgneres izstāde "Krāsu erotika"

Līdz 5.jūnijam Kuldīgas novada muzejā būs apskatāma mākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde "Krāsu erotika", kurā eksponēti māksliniecei netipiskā tehnikā radīti portreti. Izstāde tiek atklāta laikā, kad Kuldīgā lido zivis, šim fenomenam par godu izstādē iekļauts arī telpisks objekts “Sadursme”.

"Krāsu erotika" Edītei Pauls-Vīgnerei izpaužas sakāpinātā interesē par krāsu. Krāsām sajaucoties un saplūstot, veidojas reljefi, līnijas, faktūras, sabiezējumi. Šis process sagādā patiesu baudu, tā veidošana ir maģija, kuras rezultāts ir mākslas darbi un izstāde.

Sieviešu portretu iedvesmas avots ir senās mežģīnes, portretos var saskatīt līdzību ar dzīvē redzētiem cilvēkiem.

“Biju izlēmusi pārtraukt darboties tekstilmākslā. No iekrātajiem materiāliem jāatbrīvojas, taču, pārskatot mākslinieces Dainas Dagnijas dāvātās senās kokvilnas mežģīnes, sirdī iezagās žēlums. Nē, kaut kas jāizdomā. Stiprināju mežģīnes pie papīra. Bet mežģīņu valkātājas taču ir sievietes. Es gāju vieglāko ceļu, katrai mežģīnei pievienoju portretu un matu sakārtojumu. Ievēroju, ka dažos portretos var saskatīt līdzību ar dzīvē redzētiem cilvēkiem”,stāsta Edīte Pauls-Vīgnere.