Latvijas Sarkanā Krusta ceļojošā izstāde

LSK goda zīme no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma

Izstāde stāsta par Latvijas Sarkanā Krusta attīstību teju 100 gadu garumā, tā tapusi Latvijas Sarkanajam Krustam sadarbojoties ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Ceļojošā izstāde ir pabijusi jau vairākās Latvijas pilsētās un katrā no tām nedaudz atšķiras, jo ir apskatāmi materiāli tieši no attiecīgajiem reģioniem un pilsētām. Kuldīgā, protams, plašāk iepazīsim LSK darbību Kuldīgā un tās apkārtnē, kam nu jau aprit 96 gadi.

LSK ir ļoti bagāta vēsture, jo šī ir Latvijā visvecākā sabiedriskā organizācija, kura ir tikai divas dienas jaunāka par Latvijas Valsti un, kopā ar Latviju, Sarkanais Krusts atzīmēs arī savu simtgadi. Stāsta LSK ģenerālsekretārs Uldis Līkops: "Izstādē jūs redzat ļoti daudz stāstu par Sarkanā Krusta slimnīcām, veselības punktiem, izglītības darbu, kas ir veikts iedzīvotājiem, par māsu skolu, sanatorijām, kas bija Sarkanā Krusta darbības sfēras pirmskara Latvijā ļoti plaši pazīstamas. Kopš 1991. gada, kad ir atjaunota Latvijas Sarkanā Krusta nacionālā biedrība, lielāka vērība un uzmanība tiek pievērsta sociālajam darbam."

Izstāde Kuldīgā skatāma līdz 6. martam.