Kā tur īsti bija... Izkārtnes Kuldīgā?

Ievas Benefeldes foto

31. jūlijā 18:00 Kuldīgas novada muzejs aicina uz cikla “Kā tur īsti bija..?” pasākumu. Gadu gaitā, mainoties izkārtņu un reklāmu izvietošanas tradīcijām, izmantotajiem materiāliem, regulējošajiem aktiem un vadošajām dizaina tendencēm, mainījies arī pilsētvides izskats un “pilsētas sajūta”.

 “Kā tur īsti bija..? Izkārtnes Kuldīgā” pasākumā savu viedokli paudīs pētnieki, nozares speciālisti un pašvaldības pārstāvji, aicināts ir ikviens kuldīdznieks un pilsētas viesis, lai neformālā noskaņā, ne vien kopīgi noskaidrotu - kā tur īsti bija..?, bet padomātu kā tad īsti būs..?

Šoreiz tikšanās reize veidota ciešā sadarbībā ar Dizaina filmu festivālu, kura ietvaros brīvdabas kinoteātrī  “Goldingen Knight Cinema” būs skatāma filma “Izkārtņu gleznotāji”, filmas seanss tās pašas dienas novakarē- 23:00.

Par filmu - pavisam nesen 1980-tajos gados bija laiks, kad visas veikalu fasādes, sienu gleznojumi, reklāmkarogi, ziņojumu dēļi un pat ielu zīmes tika ar roku apgleznotas, izmantojot otu un krāsu. Taču līdzīgi kā citi arodi zīmju izgatavošanas nozari pārņēma uz tehnoloģiju jauninājumiem virzīta apsēstība visu paveikt ātrāk un lētāk, kā rezultātā datorā izstrādātu mehānisko vinila cilspiedumu un tintes printeru izplatīšanās mūsu ainavu ir padarījuši nomācoši vienmuļu. Tomēr, spītējot ekonomiskai tuvredzībai, filma „Zīmju gleznotāji” apskata arvien augošu tendenci meklēt tradicionālos zīmju gleznotājus un kopumā aroda atdzimšanu.

http://www.kuldigasmuzejs.lv/id276/dokumentalas-filmas-izkartnu-gleznotaji-un-gregorijs-krudsons:-isas-tiksanas

 

FOTO GALERIJA
  • Liepājas ielas sākums toreiz (20.gs. sākums)
  • Liepājas ielas sākums mūsdienās
  • Maizes veikals Kuldīgā toreiz (20.gs. sākums)
  • Maizes veikals Kuldīgā mūsdienās

© Kuldīgas novada muzejs / 2017