Dokumentālās filmas "Izkārtņu gleznotāji" un "Gregorijs Krūdsons: īsās tikšanās"

Piektdien, 31.jūlijā plkst. 23:00 dokumentālā filma „IZKĀRTŅU GLEZNOTĀJI”
(„Sign Painters”, ASV, 2014)
Režisori: Faythe Levine, Sam Macon
 

Pavisam nesen 1980-tajos gados bija laiks, kad visas veikalu fasādes, sienu gleznojumi, reklāmkarogi, ziņojumu dēļi un pat ielu zīmes tika ar roku apgleznotas, izmantojot otu un krāsu. Taču līdzīgi kā citi arodi zīmju izgatavošanas nozari pārņēma uz tehnoloģiju jauninājumiem virzīta apsēstība visu paveikt ātrāk un lētāk, kā rezultātā datorā izstrādātu mehānisko vinila cilspiedumu un tintes printeru izplatīšanās mūsu ainavu  ir padarījuši nomācoši vienmuļu. Tomēr, spītējot ekonomiskai tuvredzībai, filma „Izkārtņu  gleznotāji” apskata arvien augošu tendenci meklēt tradicionālos zīmju gleznotājus un kopumā aroda atdzimšanu.

Filma oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu valodā.

„Izkārtņu gleznotāji” mājas lapa http://www.signpaintersfilm.com/#watch

Sestdien, 1.augustā plkst. 23:00 dokumentālā filma „GREGORIJS KRŪDSONS – ĪSĀS TIKŠANĀS”
(„Gregory Crewdson: Brief Encounters”, ASV, 2012)
Režisors: Ben Shapiro

„Īsās tikšanās” ir veidota vairāk nekā desmit gadus un seko starptautiski atzītā Gregorija Krūdsona centieniem  izveidot unikālus, sirreālus un neiedomājami sīki konstruētus piepilsētas sadzīves portretus. Viņš aizdedzina māju, uzbūvē milzīgus uzņemšanas laukumus ar sešdesmit cilvēku komandu, slēdz pilsētu ielas. Visa pamatā ir Krūdsona dedzīgā vēlme, sapņi un personiskās alkas uzņemt viņa iedomātos fotoattēlus no Amerikas sadzīves. „Īsās tikšanās” ir intīms portrets vienam no mūsdienu atzītākajiem attēlu veidotājiem.

Filma „Gregorijs Krūdsons – īsas tikšanās” ir kā daļa arī no Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas publisko notikumu programmas. Vairāk: http://kuldiga.lv/lv/kultura/1313-issp-2015-piedava-pasaulslavenu-fotografu-lekciju-programmu-kuldiga

Filma oriģinālvalodā ar tulkojumu  latviešu valodā.
Līdz 16 gadu vecumam - neiesakām.

„Gregorijs Krūdsons – īsas tikšanās” mājas lapa http://www.gregorycrewdsonmovie.com/

© Kuldīgas novada muzejs / 2017