„Ulda Zeidmana diorāmas un vinjetes”

Līdz 13.jūlijam Kuldīgas novada muzejā skatāma Ulda Zeidmana veidoto diorāmu un vinješu izstāde. Izstādē ietvertas miniatūras, kas ļauj paskatīties uz vēsturiskiem notikumiem no cita skatu punkta - ielūkoties antīkās pasaules, viduslaiku, 17.-18.gadsimta, Napoleona laiku un 2.pasaules kara ainās.

Kas ir diorāmas un vinjetes? „Par diorāmu tiek uzskatīta, mērogā veidota, sižetiska kompozīcija, kura var sastāvēt no cilvēku un dzīvnieku figūriņām, tehnikas, arhitektūras celtnēm un dabas objektiem. Parasti diorāmās dominē militārā tematika vai dzelzceļa tēma. Par vinjetēm parasti sauc mini-diorāmas kuras ir kaut kas vairāk , nekā vienkārši figūriņa uz postamenta, bet atšķiras no diorāmām ar mazākiem izmēriem un tās ir vienkāršākas pēc izpildījuma,” atbild darbu autors.

Uldis Zeidmans ar diorāmu veidošanu nodarbojas desmit gadus, šajā laikā radītas vairāk kā simts diorāmas un vinjetes. Visos darbos tiek izmantotas plastikas vai metāla figūriņas mērogā 1:72. Zeidmana darbi skatāmi diorāmu un modeļu izstādēs Latvijā un ārvalstīs.