Filmas “Nameja gredzens” tērpu izstāde

22.02.2019

6. martā plkst. 17.30 Kuldīgas novada muzejs aicina uz filmas “Nameja gredzens” tērpu izstādes atklāšanu un tikšanos ar filmas radošo grupu. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt arī dažādus kinopilsētiņas “Cinevilla” atribūtus, kas tika izmantoti filmas uzņemšanas laikā.

2018. gada skatītākā filma Kuldīgā bija “Nameja gredzens”, tāpēc Kuldīgas novada muzejā ikvienam interesentam martā būs iespēja apskatīt krāšņāko filmas tērpu ekspozīciju. Šī ir pirmā Latvijas filma, kuras radītajiem tērpiem izveidota atsevišķa izstāde.

Izstādē būs redzami desmit kostīmu mākslinieces Sandras Silas radītie tērpi, kuros filmas uzņemšanas laikā tērpušies aktieri. Māksliniece atklāj, ka kostīmu tapšanas laikā ieguldīts milzīgs darbs un kopumā radīti vairāk nekā 300 tērpu komplektu. „Tērpu izstāde ir īpašs notikums, jo skatītāji aizraujas ar filmas stāstu, tāpēc kostīmi, rotas, dažādas detaļas nereti paliek nepamanītas,” pārdomās dalās Sandra Sila. Viņa radījusi tērpus arī tādām filmām kā „Rīgas sargi”, „Džimlairūdi”, „Kaupēns” un citām, savukārt filmu „Sapņu komanda 1935”, „Rūdolfa mantojums”, „Dancis pa trim” un „Rudens rozes” kostīmi apliecina mākslinieces profesionālo veikumu, jo tiem piešķirta balva “Lielais Kristaps”.

Filmas producents Andrejs Ēķis stāsta, ka nav bijis it nekādu šaubu par to, ka tērpus būs jāizrāda izstādē: „Filmas kostīmi ir izstrādāti ārkārtīgi detalizēti, piedomājot pie katras nianses, kuras ar savām rokām izveidojuši Latvijas labākie amatniecības speciālisti. Izstāde ir iespēja tērpiem turpināt filmas stāstu jau citā līmenī. Skatītājam ir iespēja būt tuvāk filmas tapšanas procesam, tiešā veidā apskatot kostīmus, kas bijuši uzvilkti filmas galvenajiem varoņiem.”

Filma „Nameja gredzens” stāsta par 13. gadsimta leģendu, kurā pēc Zemgales valdnieka Viestura nāves par karali kļūst jaunais Namejs. Viņa uzdevums ir nosargāt savu zemi un tautu pret krustnešu tīkojumiem. Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla „Vikingi”. Galvenajās lomās redzama lietuviešu uzlecošā zvaigzne Aisti Dirziuti un Džeims Blūrs no Lielbritānijas. Filmā spēlē arī latviešu aktieri: Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

Lielākā daļa filmas „Nameja gredzens” uzņemta kinopilsētiņā „Cinevilla” Tukuma novada Slampes pagastā, kur tika uzbūvētas vērienīgas dekorācijas, kas veido 13. gadsimta zemgaļu pilsētu, ostu, pili un kuģus. Filmēšana notika arī Klapkalnciema mežā, Ķemeru Nacionālā parka purvos, Engures ostā un Tukumā – kalniņā pie Meža kapiem.

Izstāde muzejā apskatāma no 6. marta līdz 31. martam.

Ieeja bez maksas.

FOTO GALERIJA