Kuldīgas novada muzejs saņēmis LR Aizsardzības ministrijas apbalvojumu

17.01.2019

Kuldīgas novada muzejs saņēmis Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas apbalvojumu un goda rakstu nominācijā “Zemessardzes popularizētājs”.

2018. gadā Kuldīgas novada muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju veidoja izstādi “Armija. Mākslas foto”, kuras tapšanā aktīvi iesaistījās Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi, sniedzot iespēju interesentiem ielūkoties Latvijas armijas, tajā skaitā Zemessardzes, ikdienā. Izstāde tika veidota par godu Latvijas valsts un Latvijas armijas simtgadei, lai veicinātu izpratni par Latvijas armijas nozīmi valsts neatkarības izcīnīšanā, saglabāšanā un drošības nodrošināšanā.

Izstādes noslēgumā Kuldīgas novada muzejā tika rīkota sarunu pēcpusdiena pasākuma cikla “Kā tur īsti bija?” ietvaros ar mērķi ieklausīties esošo un bijušo zemessargu atmiņu stāstos, tādējādi papildinot Kuldīgas novada muzeja krājumu ar zemessargu liecībām par Zemessardzes veidošanos Kuldīgā un nodrošinot to saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Izsakām pateicību Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijai, Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargiem un bataljona komandiera p.i. kapteinim Jānim Vīcupam par sadarbību!