Kā tur īsti bija…Zemessardze Kuldīgā no pirmsākumiem līdz šodienai?

07.12.2018.

7. decembrī plkst. 17.00 uz sarunu pēcpusdienu “Kā tur īsti bija?” aicinām ikvienu, kurš vēlas vairāk uzzināt par zemessardzes veidošanos Kuldīgas novadā,  zemessardzes vietu valsts pārvaldē, kā arī par zemessargu militāro darbību mūsdienās. Aicinām esošos un bijušos zemessargus un viņu tuviniekus dalīties savos atmiņu stāstos! Savā pieredzē dalīsies arī pasākuma īpašais viesis – 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera p.i. - kapteinis Jānis Vīcups.

Latvijas Republikas Zemessardze sāka formēties 1991. gadā. Šajā laikā tika formēti arī Kuldīgas un Saldus bataljoni. Laika gaitā notika dažādas reorganizācijas, līdz 2003. gadā abi bataljoni apvienojās un izveidojās Zemessardzes 45. kājnieku bataljons, kas 2010. gadā kļuva  par nodrošinājuma bataljonu. Šobrīd bataljonā dienestu pilda vairāk nekā 370 zemessargi un profesionālā dienesta karavīri.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Tā dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par valsts drošību un aizsardzību. Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa un regulāro spēku rezerve, kas piedalās valsts aizsardzības sistēmas uzdevumu plānošanā un izpildē saskaņā ar valsts aizsardzības plānu.

Vēl līdz 9. decembrim Kuldīgas novada muzejā skatāma fotogrāfiju izstāde “Armija. Mākslas foto”, kas tapusi sadarbībā ar LR Aizsardzības ministriju, akcentējot Nacionālo bruņoto spēku nozīmi valsts pastāvēšanā un drošības nodrošināšanā. Izstāde sniedz unikālu iespēju ielūkoties mūsdienu Nacionālo bruņoto spēku ikdienā karavīra acīm.

Plašāk par izstādi : Amija. Mākslas foto

Ieeja pasākumā un izstādē bez maksas.

FOTO GALERIJA