Ģimeņu padarīšana – Latvijas dzimšanas diena

11.11.2018.

11. novembrī plkst. 11.00 – 16.00 Kuldīgas novada muzejs aicina ģimenes ar bērniem svinēt Latvijas dzimšanas dienu radošajā darbnīcā “Ģimeņu padarīšana”.

2018. gada 18. novembrī svinēsim Latvijas valsts simtgadi. Sagaidīsim to godam un cienīgi, lepni un priecīgi. Kuldīgas novada muzeja radošajā darbnīcā ģimenēm ar bērniem “Ģimeņu padarīšana” svētkus svinēsim, baudot svētku cienastu un iepazīstot tradicionālos latviešu ēdienus. Vērosim Latvijas skaistumu un izzināsim Latvijas karoga vēsturi, skatoties īsfilmas. Bērni kopā ar vecākiem varēs pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas ievērojamākajām vietām, dabas objektiem un pilsētām. Ģimenēm būs iespēja izveidot savu īpašo ģimenes karogu. Gluži kā valstij savas identitātes apliecināšanai ir karogs, arī ģimene var izveidot savu karogu, kas tiek celts godā ģimenei nozīmīgos brīžos.

Latvijas Republikas proklamēšanas diena ir Latvijas neatkarības pasludināšanas atzīmēšanas diena, kas tiek svinēta 18. novembrī. 1918. gadā šajā dienā Latvijas Tautas padome pašreizējā Latvijas Nacionālā teātra ēkā proklamēja Latvijas Republiku. Kopš 1990. gada 18. novembris ir noteikts par svētku dienu un valsts brīvdienu.

Katra mēneša otrajā nedēļas nogalē Kuldīgas novada muzejs ielūdz mazos kuldīdzniekus un viņu vecākus uz radošu darbošanos pasākumā  “Ģimeņu padarīšana”. Piedāvājam pilnvērtīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni, piedaloties dažādās radošās un izzinošās aktivitātēs.

Ieeja muzejā un pasākumā bez maksas.