Tikšanās ar rakstnieku un publicistu Ēriku Hānbergu

26.10.2018
26. oktobrī plkst. 17.00 Kuldīgas novada muzejs aicina uz tikšanos ar tautā iemīļoto rakstnieku un publicistu Ēriku Hānbergu, lai kopīgi atskatītos uz spilgtākajām atmiņepizodēm no jaunākās grāmatas “Aplaipojumi un apsmaidījumi”. Sarunā ar autoru interesentiem būs iespēja ieklausīties autora stāstos par grāmatā aprakstīto laikaposmu no 1958. līdz 1990. gadam, kas bijis gana raibs gan autora radošajā darba mūžā, gan mūsu valsts vēsturē, protams, sarunā neaizmirstot viegli pasmaidīt arī par šī laika dienām un nedienām.

“Vai tad toreiz, kad visus steidzināja pārcelties uz ciematiem, tā drīkstēja apraudāt viensētas?” kādas kurzemnieces Ritas Kalnbērzas jautājums pamudinājis Ē.Hānbergu uzrakstīt grāmatu, kurā autors ar atmiņepizodēm un dažādiem citējumiem vēsta par žurnālista un rakstnieka varēšanām un nevarēšanām. Grāmata “Aplaipojumi un apsmaidījumi” tapusi par godu Ē.Hānberga 85 gadu jubilejai. Autors stāsta: “Drīz vien, kad biju apdedzinājies ar naivām neapdomībām, apjautu, ko drīkst un ko nedrīkst. Arī to, ka riskantībām iespējams pietuvoties, piemēram, uzrakstot stāstu. Nobriestot dzīves 85-gadei, nolēmu izsvārstīt savu veikumu vaļsirdīgā vēstījumā.”

Rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs dzimis 1933. gada 29. maijā Birzgales pag. “Rimeņos”. Ilgus gadus sekojis līdzi lauku cilvēku dzīvei un darbiem, vērojumus dokumentējot savos darbos. Ērika Hānberga prozai raksturīgs spēcīgs dokumentālisms, asu dzīves pretrunu atmaskojums, sulīgs un labsirdīgs humors, ietilpīgs dialogs. Tikpat nozīmīga ir Ērika Hānberga sabiedriskā darbība – iedibināta grāmatu sērija "Jakubāna un Hānberga bibliotēka", konkurss par sakoptāko Latvijas lauku sētu, Rīgas Latviešu biedrībā dibināts Omulības kubiņš – ar mērķi uzturēt humora žanru un vairot labestību un optimismu. 2003. gadā Ē.Hānbergs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Pasākumu organizē Kuldīgas novada muzejs sadarbībā ar izdevniecību “Jumava”. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties izdevniecības “Jumava” grāmatas.

Ieeja bez maksas.