Starptautiskā senioru diena Kuldīgas novada muzejā

02.10.2018.

18.09.2018

2. oktobrī plkst. 16.00, atzīmējot Starptautisko senioru dienu, Kuldīgas novada muzejs aicina ikvienu senioru apmeklēt muzeju.

Šajā dienā seniori Kuldīgas novada muzeju varēs apmeklēt bez maksas. Piedāvājam ne tikai apskatīt muzeja pamatekspozīciju un izstādes, bet arī atpūsties no ikdienas raizēm pie tējas tases. Lai radītu svētku noskaņu, visas dienas garumā būs atvērts balkons. Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centrs senioriem būs sagatavojuši arī muzikālu pārsteigumu.

1991. gadā ANO Ģenerālā asambleja izsludināja 1. oktobri par Starptautisko veco ļaužu dienu. Tās mērķis pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām un vientuļajiem, vecajiem cilvēkiem. 1. oktobris ir diena, kad atcerēties savus vecvecākus, ar viņiem kopā pavadīto laiku, paveiktos darbus un nedarbus, un atgādināt, cik daudz viņi mums nozīmē.

Muzejā apskatāmas ekspozīcijas – “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20.gs. sākumā” un vēstures ekspozīcija “Kuldīga pirms mums”, fotogrāfiju izstāde “Armija. Mākslas foto”, kā arī izstāde “Kuldīga un novads 100 gados”, kas ir veltījums Latvijai simtgadē.