Kā tur īsti bija…Koru dziedāšana Kuldīgas novadā šodien un senāk?

21.09.2018.

21. septembrī plkst. 17.00 Kuldīgas novada muzejā norisināsies pasākums “Kā tur īsti bija?”. Šoreiz uz sarunu pēcpusdienu aicinām ikvienu, kurš vēlas ieklausīties atmiņu stāstos par koru dziedāšanas tradīcijām Kuldīgas novadā. Aicinām koristus un diriģentus dalīties arī savās atmiņās un priecāsimies par kādu līdzi paņemtu liecību no dalības novada vai Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos.

Jau izsenis Kuldīgā un novada pagastos ļaudis vienoja dziedāšana koros, kuri tika dibināti biedrību paspārnē. 20. gadsimta sākumā un daudzviet arī agrāk muzikāli izglītoti vietējie skolotāji un kora dziedāšanas entuziasti aicināja vietējos iedzīvotājus uz kopā dziedāšanu. Koru dziedāšanas tradīcija saglabājusies cauri gadu desmitiem līdz pat mūsdienām.

Daudzi novada pagasta kori pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados piedalījušies novada un Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Padomju laikā Kuldīgā pastāvēja tādi kori kā “Arodbiedrību koris”, “Kurzeme”, “Ventava”, “Skolotāju koris” un citi kori, kuri guva klausītāju atzinību un godalgotas vietas rajona un Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Kori pastāvēja Kuldīgas rajona ciemos un pilsētciematos.

Kāda šodien ir koru dziedāšana Kuldīgas novadā? Kādas atmiņas par koros dziedāto laiku ir bijušajiem dziedātājiem un diriģentiem? Atcerēsimies un pastāstīsim citiem savu atmiņu stāstu!

Ieeja pasākumā bez maksas.

FOTO GALERIJA

9. novembrī Kuldīgas novada muzejā tiks atklāta izstāde, kas būs veltīta Dziesmu un deju svētkiem. Aicinām ikvienu uz izstādes laiku nodot muzejam tautastērpu vai tā daļu, kas ir vilkts kādos no Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Ja Jums ir fotogrāfija vai kāda liecība no dalības Dziesmu un deju svētkos 1990. gados, priecāsimies par iespēju to ieskanēt, lai izmantotu topošajā izstādē!

Tālr. informācijai: 27020564