Eiropas Kultūras mantojuma dienas Kuldīgā

30.08.2018

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros Kuldīgas novada muzejs 14.  un 15. septembrī aicina skolēnus, ģimenes un citus interesentus uz izglītojošu pasākumu “Tūrisma dzimšana Kuldīgā”.

14. septembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 uz pasākumu tiek aicinātas skolēnu grupas, savukārt 15. septembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 aktivitātēs varēs piedalīties ģimenes un jebkurš interesents.
Skolēnu grupām dalība jāpiesaka līdz 14. septembrim pa tālruni 63350179 vai sūtot e-pastu uz: info.muzejs@kuldiga.lv.

Kuldīgas novada muzejā un tā apkārtnē būs iespēja iepazīties ar pilsētas un tūrisma attīstību 20. gadsimta pirmajā pusē. Interesenti caur spēles elementiem varēs iegūt informāciju par tajā laikā pilsētā esošajām fabrikām, šoseju un dzelzceļa būvniecību, kā arī iepazīt citas sabiedriski nozīmīgas vietas un ēkas, kurām bijusi nozīme pilsētas un tūrisma attīstībā.

Pasākumā ieeja bez maksas.

Izlozēsim arī vienu laimīgo, kurš saņems balvu - izbraukumu divām personām ar Kuldīgas vilcieniņu Ludi!

Kuldīgas pilsētas un novada skolas par apmeklējumu saņems punktu konkursā "Skolu reitings".

Eiropas kultūras mantojuma dienu mērķis ir tuvināt cilvēkus kultūras mantojumam, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu, kā arī kultūras mantojumu kā resursu ilgtspējīgai attīstībai. Tās aizsākušās 1984. gadā Francijā kā atvērto durvju dienas vēstures pieminekļos un kopš 1999. gada kļuvušas par kopīgu Eiropas Padomes un Eiropas Komisijas iniciatīvu, kurā piedalās 50 valstis, kas ir pievienojušās Eiropas Kultūras Konvencijai.
2018. gads ir Eiropas Kultūras mantojuma gads. Tā ir iespēja piedalīties un izbaudīt līdz šim nepieredzētus pasākumus, kas veltīti Eiropas bagātīgajam un daudzveidīgajam kultūras mantojumam.
Vairāk informācijas: http://mantojums2018.lv/

Aktivitātes nolikums