Izstādes "Lolita Zikmane. Grafika un gleznas. Viss ir viss." atklāšana 24. augustā plkst. 18.00

24.08.2018
24. augustā plkst. 18.00 aicinām uz gleznotājas un grafiķes Lolitas Zikmanes darbu izstādes “Lolita Zikmane. Grafika un gleznas. Viss ir viss.” atklāšanu Kuldīgas novada muzejā. Izstāde muzeja telpās būs skatāma līdz 16. septembrim.
 
Pasaules skaistums un dzīves neatkārtojamība – tā varētu formulēt Lolitas Zikmanes daiļrades centrālo tēmu. To māksliniece risina, attēlojot pavisam vienkāršas lietas un notikumus, ko mēs sastopam ik dienas sev apkārt: pavasara iestāšanos parkā, koku iekrāsošanos rudenīgā ainavā, Jelgavas ūdenstorņa sliešanos pretim debesīm, nosūbējušu šķūņa zelmini, vēja trauksmaino iespurkšanos kokos un meldrājā, lietus mākoņu sabriešanu padebešos, putnu ceļus debesīs un tepat uz zemes. Viņa lielu vērību velta detaļām, tās rūpīgi izstrādājot. Detaļās atklājas pasaules uzbūves pamati, tajās nolasāma arī mirkļa mūžība.
 
Plašāk par mākslinieces daiļradi: http://www.kuldigasmuzejs.lv/id789/gleznotajas-un-grafikes-lolitas-zikmanes-izstade-lolita-zikmane.-grafika-un-gleznas.-viss-ir-viss.

© Kuldīgas novada muzejs / 2017