Dzeja un mūzika Kuldīgā

04.08.2018

Sestdien, 4. augustā, plkst. 15.30 Kuldīgas novada muzejā vasarīgās noskaņās savīsies dzeja un mūzika. Muzeja salonā muzicēs Elija Kapicka un Mareks Sarnovskis, dzeju lasīs Ingmāra Balode, Ruta Štelmahere, Daina Sirmā, Sintija Kampāne, Iveta Šimkus un Jānis Vādons. 

Pasākums iecerēts kā pieturvieta Kurzemes apceļošanas laikā. Šādi Latvijas ceļojumi jau kļuvuši par tradīciju. Iepriekšējos gados iepazīta Vidzeme, kad muzicēšana un dzejas lasījumi notika gan Friča Bārdas muzejā Rumbiņi, gan kultūrpasākumu vietā Siltumnīca netālu no Valmieras. Šovasar Kuldīgas novada muzejā neformālā un vasarīgā gaisotnē skanēs dzeja un autordziesmas dzejnieku un mūziķu izpildījumā:

Elija Kapicka un Mareks Sarnovskis ir gan komponisti, gan izpildītāji; viņu autordziesmas bieži top ar latviešu oriģināldzeju. Mūziķi īpaši ir iecienījuši Jāņa Rokpeļņa un Rutas Štelmaheres dzeju.

Ingmāra Balode ir dzejniece un tulkotāja; dzīvo Rīgā. Ieguvusi vairākas nozīmīgas balvas, tostarp Latvijas Literatūras gada balvu gan par labāko debiju (2007), gan par labāko dzejas krājumu (2012).

Ruta Štelmahere ir dzejniece un gleznotāja. Dzīvo Jēkabpilī. Par 2011. gadā izdoto dzejas krājumu Klēpis saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu.

Daina Sirmā ir dzejniece, dzīvo Valmiera pusē. Latvijas Literatūras gada balvu saņēmusi gan par labāko debiju (2012), gan par pērn izdoto trešo krājumu Dievaines.

Iveta Šimkus ir dzejniece un filozofe. Dzīvo Rīgā. Izdoti dzejas krājumi Prombūtne (2007) un Pēc tam (2016).

Sintija Kampāne ir dzejniece un literatūrkritiķe, pasniedz latviešu valodu un literatūru. Top pirmais dzejas krājums.

Jānis Vādons ir dzejnieks un valodnieks. Kuldīdznieks, pašlaik dzīvo Ventspilī. Izdoti divi dzejoļu krājumi: Virve (2011) un Pagaidām iesāpas elpa (2014).

Ieeja bez maksas

 

Foto galerija: http://www.kuldigasmuzejs.lv/id787/dzeja-un-muzika-kuldiga

 

© Kuldīgas novada muzejs / 2017