Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu izstāde "Satikšanās"

07.07.2018

17. jūlijā Kuldīgas novada muzejā apmeklētājiem durvis verā gleznu izstāde “Satikšanās”. Izstādē ir skatāmi pazīstamās gleznotājas Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu – Anitas Putniņas, Anitas Biedriņas, Jolantas Ozollapas, Kristīnes Skrastiņas, Nika Jaunzema, Nikas un Ilzes Stīveres – darbi.

16. jūlijā Kuldīgas novada muzejs sveica mākslinieci Helēnu Heinrihsoni un viņas audzēkņus ar ikgadējo gleznu izstādi. Mākslinieces atzīst: "Mums ir izveidojusies spēcīga saikne ar Kuldīgu, un noteikti vēlamies turpināt mūsu sadarbību.” Muzejs ar mākslinieku grupu uzsāka sadarbību 2015. gada vasarā, kad kopīgi tika veidota pirmā izstāde. Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu izstāde "Satikšanās" muzeja telpās būs skatāma līdz 19. augustam.

Šogad mākslinieku sastāvam pievienojušies vēl trīs jauni Helēnas Heinrihsones audzēkņi – Kristīne Skrastiņa, Nika un Niks Jaunzems. Heinrihsones audzēkņi atzīst, ka kopā sanākšanas brīži ir kā svētki ikdienā. “Mākslinieces studija ir kā mūsu baznīca. Mēs pie Helēnas Heinrihsones jūtamies ļoti gaidītas, viņa vienmēr parūpējas par to, lai esam izglītotas dažādos mākslas jautājumos. Diena, kuru pavadām kopā gleznojot, ir it kā ārpus ikdienas, tajā dienā tu dzīvo citu dzīvi. Mums katram nu jau veidojas savs mākslinieka rokraksts. Tieši tāpēc mums ir interesanti veidot kopīgas izstādes. Jau ar nepacietību gaidām nākamo izstādi! Mūs ļoti iedvesmo Kuldīga, un nākamajā izstādē esam iecerējušas iekļaut gleznas arī ar skaisto Kuldīgas ainavu.”