Svētku nedēļa Kuldīgas novada muzejā

04.05.2018.

Kuldīgas novada muzejs sveic svētkos un no 1. līdz 6. maijam piedāvā pasākumus un svētku nedēļai pielāgotu darba laiku.

1. maijs 10.00–17.00 (ieeja bezmaksas)

2. maijs 12.00–18.00

3. maijs 10.00–18.00

4. maijs 10.00–17.00 (ieeja bezmaksas)

Baltā galdauta svētki – iespēja gūt svētku sajūtu pie balti klāta galda un uzrakstīt novēlējumu mūsu valstij un tās iedzīvotājiem.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, arī Kuldīgas novada muzejs pārcilā savā kolekcijā esošos baltos galdautus, kurus svētku reizē galdā likt. Tradīcija klāt galdautus jau kopš 19. gadsimta vidus ir neatņemama mājas iekštelpu rotājuma sastāvdaļa. Galdautam bez estētiskās nozīmes ir arī tīri praktiska mēbeļu saudzēšanas nozīme. Katras saimniecei lietošanā ir gan ikdienas, gan svētku galdauti – kuri ir kuri, to noteica pašas saimnieces.

Latvijas simtgadei veltītas izstādes “KULDĪGA UN NOVADS 100 GADOS” atklāšana, kuras laikā ir iespēja ne vien iepazīt Kuldīgas un novada 100 gadu stāstu fotogrāfijās – oriģinālos, reprodukcijās, projekcijās, bet arī papildināt izstādi pašiem, ievietojot speciāli sagatavotā albumā līdzpaņemtās sev, savai ģimenei vai dzimtai nozīmīgas fotogrāfijas, tādējādi padarot izstādi krāšņāku un Latvijas vēstures stāstu pilnīgāku. Izstādes ietvaros apmeklētājiem būs arī iespēja demonstrēt muzeja un savus līdzpaņemtos diapozitīvus pašu un klātesošo priekam. Bez tam interesenti varēs aprunāties ar izstādes idejas autori un veidotāju, kā arī pārbaudīt savas zināšanas, iesaistoties dažādās spēlēs.

5. maijs un 6. maijs 10.00-18.00

Atvērtā balkona dienas – dabas skaistums Kuldīgā valdzina ne tikai iebraucējus, bet arī vietējos iedzīvotājus. Un pavasaris ir tas laiks, kad gribas iet laukā, klausīties putnos, vērot dabas brīnumu – Ventas rumbu un tajā lecošās zivis. Vēlamies sniegt ikvienam unikālu iespēju izbaudīt dabas krāšņumu no cita skatpunkta, tādēļ rīkojam Atvērtā balkona dienas, kad sestdien un svētdien visas dienas garumā balkons būs atvērts visiem muzeja apmeklētājiem.

Svētku nedēļā Kuldīgas novada muzejā skatāmās izstādes:

• Venta – saimnieciski nozīmīgā un iedvesmojošā;
  • Čella stīgu pavēlnieks Kārlis Davidovs;
  • Kuldīga un novads 100 gados (no 4. maija).

Vairāk informācijas par muzejā skatāmajām izstādēm: http://www.kuldigasmuzejs.lv/s44/izstades/

Ieejas maksa muzejā:

• 1,50 EUR pieaugušajiem;
  • 1 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem.

Tālrunis informācijai: 63350179.